Slovácké divadlo začíná znovu hrát

Foto: Slovácké divadlo
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Slovácké divadlo v Uherském Hradišti se po více než dvouměsíční pauze opět vrací za svými diváky. Serveru Zlin.cz to sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Jakmile se změnily podmínky, okamžitě jsme novou situaci začali vyhodnocovat a hledat co nejrychlejší cestu k návratu na jeviště. Nakonec jsme se rozhodli začít znovu postupně hrát od úterý 26. května, i když s omezeními a za dodržení stanovených hygienických podmínek. Tedy diváci musejí mít roušky, je třeba, aby použili dezinfekci a seděli v hledišti ve stanovených rozestupech,“ řekl ředitel divadla Michal Zetel.

Návrat k normálnímu provozu bude ze začátku pozvolný. “Máme v plánu tři představení, a to v úterý 26., středu 27. a čtvrtek 29. května, kdy uvedeme přeložená představení komedie Rychlé šípy. Byli jsme moc potěšení, že zájem byl tak velký, že se nakonec do volného prodeje nedostal ani jeden lístek,” dodal ředitel Michal Zetel, jenž pro publikum chystá i zpestření. Rolí uvaděčů se před každým představením zhostí herci divadla včetně managementu hradišťské scény.

Jak to bude s další produkcí, divadelníci rozhodnou po vyhodnocení první trojice představení. “Doufáme, že brzy budeme moct hrát bez omezení. Ale záleží to na mnoha faktorech, které nemůžeme ovlivnit,” uzavřel Michal Zetel a připomenul, že do konce sezony chce především odpremiérovat dvě novinky – Prokletí nefritového škorpiona v režii Zdeňka Duška a Deskový statek režiséra Igora Stránského.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x