Slovácké léto bude, vrátí se i beach aréna

Slovácké léto bude, vrátí se i beach aréna. Foto: Kateřina Nosková
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V pondělí ráno obletěla zlínský region radostná zpráva - sportovně-kulturní festival Slovácké léto bude i letos! Kulturní akce se uskuteční v komornějším duchu, po roční pauze se ale sportovní nadšenci mohou opět těšit na oblíbenou beachovou arénu přímo v centru města.

Čtrnáctý ročník Slováckého léta proběhne v termínu 2. – 11. července 2021. Organizátoři se víc než kdy jindy těší, že po období chudém na kulturu i sport svým fanouškům budou moct opět nabídnout pestrý desetidenní program na několika místech Uherského Hradiště. Po loňském roce, kdy se kulturní i sportovní akce festivalu konaly převážně na fotbalovém stadionu Miroslava Valenty, se vrací také do centra města.

Sporty se přesunou zpět na Masarykovo náměstí

Sportovní část Slováckého léta se bude opět odehrávat na Masarykově náměstí v beach aréně, takže o atmosféru sportovních utkání přímo v historickém srdci města letos naši fanoušci nepřijdou,“ prozrazuje potěšující zprávu hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý. „Proběhnou zde tradiční turnaje v plážové házené, plážový fotbal, petanque a plážový volejbal, který bude zastoupený tradičně nejvíc,“ pokračuje Marek Pochylý.

V rámci plážového volejbalu je v plánu otevřený turnaj mužů, žen a mixu pro profíky i amatéry. Milovníci tohoto sportu se mohou stejně jako v předchozích letech těšit na lahůdku v podobě prestižního profesionálního turnaje mužů a žen Super Cup, který se uskuteční ve svátečních dnech 5. – 6. července. Organizátoři budou usilovat o televizní přenos finálových utkání Super Cupu na ČT Sport.

První sobota pak bude tradičně patřit běhu, druhá cyklistům v rámci oblíbené akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Další turnaje a sportovní akce budou organizátoři postupně zveřejňovat. Registrace na sporty bude spuštěna nejpozději 1. června.

Kde se budou odehrávat kulturní akce?

Po dohodě s vedením města Uherské Hradiště budou organizátoři kulturní program Slováckého léta směřovat na Kolejní nádvoří. „Tam získá zázemí placená zóna. Proběhnou tam tematické večery, divadelní představení a koncerty populárních kapel. Jakých, to se brzy dozvíte,“ uvádí Marek Pochylý.

Podle aktuální epidemické situace vyroste kulturní zóna s neplaceným programem buď na nádvoří Reduty, nebo přímo na Masarykově náměstí. „Kromě vystoupení regionálních kapel tam diváci budou moct zdarma sledovat přenos programu z Jezuitské koleje,“ slibuje novinku v podobě LED obrazovky Marek Pochylý.

Organizátoři nezapomínají ani na benefici, která je nedílnou součástí festivalu už 13 let. Opět dojde na dražbu exkluzivních sportovních fotografií, kdy výtěžek poputuje České olympijské nadaci. Návštěvníci i účastníci Slováckého léta budou mít opět možnost zapsat se do Českého národního registru dárců dřeně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x