Slovácko hlásí první posilu! Z mistrovské Sparty se vrací brankář Heča

Brankář Milan Heča se se Spartou rozloučil ziskem titulu. Foto: AC Sparta Praha
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka pouhé dva dny po skončení sezony hlásí první letní posilu. Do Uherského Hradiště se po pěti letech vrací ze Sparty brankář Milan Heča. Zkušený gólman s pátým týmem FORTUNA:LIGY podepsal smlouvu na tři roky.

Jsem rád, že jsem dostal nabídku od Slovácka, které se za poslední roky posunulo směrem k české špičce. Samozřejmě jsem klub po celou dobu sledoval a věřím, že budu nápomocen nějakému dalšímu úspěchu,” uvedl Heča po návratu na rodnou Moravu.

Vedení Slovácka bylo s Hečou v kontaktu delší dobu. O jeho návratu se psalo již v zimě, kdy se řešil odchod Nguyena do Vietnamu. Přestup Heči se ale upekl až nyní po sezoně.

S Milanem jsme byli v kontaktu delší dobu. Je to velmi kvalitní gólman, který má jako odchovanec Slovácka vztah ke klubu a vrací se tudíž do známého prostředí,” okomentoval jeho příchod sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Rodák z Krumvíře na Břeclavsku je odchovancem Slovácka a v nejvyšší fotbalové soutěži debutoval v říjnu roku 2010, kdy mu bylo 19 let. V Uherském Hradišti se vypracoval mezi opory a v létě 2018 přestoupil do pražské Sparty.

Dvaatřicetiletý brankář strávil na Letné pět sezon, během kterých zapsal 68 soutěžních startů. V Evropské lize nastoupil proti AC Milán, v sezoně 2019/2020 slavil triumf v MOL Cupu a v sobotu zvedl nad hlavu trofej pro mistra ligy. Šampion z Letné se nyní vrací zpět na Slovácko. Celkem odchytal v nejvyšší české lize 181 zápasů, ve kterých zaznamenal 48 čistých kont.

Slovácko naopak opouští dosavadní brankářská jednička Filip Nguyen, který odchází do mistrovského Slovanu Bratislava.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x