Slovácko hostí Teplice. Vysněné tři body coby odrazový můstek ke klidu

Slovácko se v sobotu utká s houževnatými Teplicemi. Foto: 1.FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V sobotu od sedmnácti hodin, v čase, kdy by měla úmorná vedra pomalu ustupovat, budou mít fotbalisté Slovácka na svém stadionu nelehký úkol. Mají dva body, hostí Teplice, které jsou na tom o bodík lépe a mají utkání k dobru. Jen pak nad horké slunce jasné, že za úspěch budou moci fotbalisté z Uherského Hradiště považovat jen výhru a tedy tři body do tabulky. Zlepšený výkon ve druhé půli v Plzni a cenný bod je k tomu předurčují.

Žádný gól ze hry

Problém momentálně jedenáctého týmu tabulky Chance ligy je jasný. Střílení gólů. Na svém kontě mají teprve dva. Ze hry vůbec žádný. Jeden si ve Zlíně vstřelil exhradišťský Jan Kalabiška do sítě svého Zlína, druhý padl po docela naivní ruce Durosinmiho v nastavení v Plzni. Obě branky byly přitom velmi cenné, pokaždé znamenaly jednobodový zisk.

„Hráli jsme doma už dvakrát, dvakrát jsme prohráli 0:1, takže teď je to jasné, okolnosti velí k tomu, abychom bodovali naplno,“ říká před utkáním trenér Jan Kameník.

Je to o sebevědomí

Produktivita týmu z Uherského Hradiště je na rozdíl od předváděné hry zatím chuďoučká. To trenér a jeho štáb dobře vědí. Stejně jako fotbalisté.

„Zařazujeme více střeleckých cvičení, bavíme se s hráči, soustředíme se na to. Je to hodně o sebevědomí hráčů, moc důležité je vstřelit úvodní gól zápasu, za tím si musíme jít v každém zápase, samozřejmě i teď v sobotu proti Teplicím,“ má jasno trenér Kameník.

Bojovný a houževnatý soupeř

A jeho charakteristika sobotního soupeře?

Bojovný, houževnatý, dobře organizovaný, nečeká nás nic lehkého,“ dodává nový první muž slovácké lavičky ve víře prvních tří bodů v nové sezóně.

Více zpráv z fotbalu si můžete přečíst na našem webu.