Slovácko jde na Jablonec. Tomáš Břečka už je fit

Foto: 1.FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V Karviné už naskočil na pár posledních minut. Obránce Slovácka Tomáš Břečka zažil časy, které nepřeje nikomu. Jeho zraněná achilovka ho trápila tak, že uvažoval o tom, že se už na ligové trávníky nevrátí. Vystřídal čtyři lékaře, budoucnost byla krajně nejistá. Stoper, která hrál za Slovácko, Jablonec i tureckou Kasimpasu v tamní nejvyšší soutěži, věří, že už má nejhorší za sebou. Operace na olomoucké klinice se pod vedením doktora Petra Neorala podařila a brzy třicetiletý fotbalista jde znovu do akce.

„Moc mne potěšilo, když za mnou všichni kluci po zápase přišli a měli upřímnou radost, že jsem zpátky,“ vrací se Tomáš do příjemnější reality s tím, že už se může poprat o sestavu. Lehké to mít samozřejmě nebude, po dvouzápasovém trestu se vrací Vlastimil Daníček. To ale uzdravenému Břečkovi nebrání v tom, aby se na svět, nejen ten fotbalový, zase díval veselejšíma očima.

Za Jablonec toho dost odehrál, takže…

„…takže to neberu jako úplně obyčejný zápas, ale i když jindy Jablonci přeju, tak teď je jasné, že chceme uspět, ať je soupeřem kdokoliv. Postavení Jablonce ve spodních patrech tabulky hodně klame, mají velmi dobrý tým. Měl by na ně platit důrazný presink, nenechat je rozehrát, napadat je. Prostě musíme hrát kvalitně na hřišti a dodržovat taktické pokyny, jen tak můžeme uspět,“ říká Břečka.

Slovácko po bodech mocně touží, v Karviné získalo první tři v jarní části soutěže.

„Výhra v Karviné nám určitě pomohla, moc jsme ji potřebovali. Síla sobotního soupeře je značná, myslím, že to je i o hlavách, fotbal se sice hraje převážně od kopaček, ale to spojení s hlavou je velmi důležité,“ připomíná někdy trochu opomíjenou pravdu asistent trenéra Svědíka Jan Palinek, dlouholetý úspěšný hráč týmu a jeho kapitán.

A také součást unikátní trenérské dvojice. Kde jinde najdete v trenérském týmu otce a syna. Tady ano, na přípravě celku, který by znovu rád nakoukl do evropských pohárů, se podílí i Palinek mladší, Tomáš.

Duel 24. kola fotbalové Fortuna ligy začíná v Uherském Hradišti v sobotu v 15.00.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x