Slovácko neuspělo ani v Hradci Králové, i přes prohru 0:1 drží šestou příčku  

Záložník Slovácka Daniel Holzer při utkání v Hradci Králové. Foto: 1. FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Fotbalisté Slovácka dál ztrácejí body, klopýtají. Celek z Uherského Hradiště si ve FORTUNA:LIZE připsal již sedmou jarní porážku. Svěřenci trenéra Martina Svědíka v zápase 28. kola neuspěli v Hradci Králové, při premiéře v nové Malšovické aréně padli 0:1 a v tabulce zůstali šestí. Sobotní duel rozhodl v 77. minutě Štěpán Harazim. Moravané si téměř žádnou vyloženou šanci nevypracovali.

„Celý týden jsme pracovali hlavně na psychické stránce, leží na nás deka. Z hlediska nasazení nemůžu mužstvu nic vytknout, hráči dělali maximum, aby zlomili nepříjemnou výsledkovou sérii. Nakonec rozhodla podle mě přísná standardní situace, kterou jsme i tak měli lépe ubránit. Tři naši hráči se nechytili s náběhem a skončilo to brankou,“ štve kouče Slovácka Martina Svědíka.

Jeho tým utrpěl na jaře už sedmou porážku, z devíti utkání nejvyšší soutěže v letošním roce získal pouze čtyři body.

„Z mužstva jsem cítil energii, ale pořád je tam vidět herní trápení. Navíc každý zápas musíme měnit obrannou řadu a ani středová záložní řada nemá takovou formu jako na podzim. Jsme rádi, že jsme se s jistotou vyhnuli skupině o záchranu. To je realita. Teď bude záležet, jak rychle se dostaneme z krize. Uvidíme, na co to bude v tabulce stačit,“ dodal Svědík.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 77. Harazim. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Ratajová – Kocourek (video). ŽK: Krejčí, Juliš, Šašinka, Zadražil – Petržela. Diváci: 6012.

Hradec: Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí (90.+4 Horák) – Čmelík (70. Šašinka), Pilař (81. Juliš) – Vašulín. Trenér: Horejš.

Slovácko: Fryšták – Reinberk (46. Sinjavskij), Hofmann, Břečka, Blahút (82. Petržela) – Daníček, Trávník (82. Kvasina) – Kim Sung-pin (57. Juroška), Havlík, Holzer (78. Kalabiška) – Vecheta. Trenér: Svědík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x