Slovácko si z Liberce veze debakl 0:4, góly dávali jen cizinci

Fotbalisté Slovácka prohráli v Liberci 0:4. Foto: 1. FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slovácka vyšli v Chance lize podruhé za sebou střelecky i bodově naprázdno. Tým z Uherského Hradiště po domácím zaváhání s Teplicemi neuspěl ani v Liberci, u Nisy po velmi nepovedené první půli padl 0:4 a v nekompletní tabulce je sedmý.

O branky Slovanu se postarali výhradně cizinci. Severočechy nasměroval za výhrou Eneme, další branky Severočechů přidali Varfolomejev, Tupta z penalty a Kayondo. Hosté hráli od 31. minuty po vyloučení kapitána Hofmanna v deseti, do pořádné šance se v dlouhém oslabení nedostali.

Zápas nám vůbec nevyšel. Od úvodu jsme tahali za kratší konec, Liberec byl ve všech směrech lepší. Brzy jsme po jednoduchém centru dostali gól, což jsme samozřejmě nechtěli. Poté přišla červená karta, penalta a už se to vezlo,“ říká West.

Moravané inkasovali s Libercem čtyři branky podruhé za sebou. Stejně jako s Teplicemi vyšli střelecky i bodově naprázdno. Fanoušky naštvali laxním bráněním, hrubými chybami, menším zápalem. Výsledkem byla krutá porážka, další bolavá venkovní ztráta.

Do druhé půle jsme sáhli ke třem změnám. Chtěli jsme hru oživit. Šli jsme do rozestavení 5-3-1, abychom eliminovali akce domácích a nějakým způsobem dohráli zápas se ctí,“ pronesl West.

Slovan si v nejvyšší soutěži připsal nejvyšší výhru od předloňského května, kdy zdolal Hradec Králové rovněž 4:0. Severočeši před svými fanoušky aspoň částečně odčinili poslední domácí debakl 0:5 s Jabloncem.

Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli, protože jsme to strašně potřebovali. Měli jsme velmi dobrou organizaci, dobře jsme bránili. Navíc jsme měli dobrý přechod, byli jsme přesní a rychlí. Pomohla nám samozřejmě první branka. Poté byla červená karta, pak jsme ještě dali dva góly do poločasu, takže pro nás strašně důležité. Ve druhém poločase jsme ještě jednu branku přidali, vítězství bylo zasloužené,“ prohlásil liberecký kouč Radoslav Kováč.

FC Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 4:0 (3:0)

Branky: 15. Eneme, 37. Varfolomejev, 44. Tupta z pen., 57. Kayondo. Rozhodčí: Petřík – Kubr, Pečenka – Černý (video). ŽK: Varfolomejev – Kim Sung-pin, Sinjavskij. ČK: 31. Hofmann (Slovácko). Diváci: 2345.

Liberec: Bačkovský – Mikula, Ševínský, Purzitidis – Icha, Varfolomejev (67. Kok), Hlavatý, Kayondo (74. Nyarko) – Višinský (74. Preisler), Eneme (67. Letenay) – Tupta (67. Ghali). Trenér: Kováč.

Slovácko: Heča – Ndefe, Kukučka, Hofmann, Reinberk – Trávník (89. Petržela) – Blahút (46. Břečka), Kim Sung-pin (46. Kohút), Havlík (68. Křišťan), Sinjavskij – Krmenčík (46. Kozák). Trenér: West.