Sokolovnu v Hulíně čeká rekonstruce za 80 milionů korun

Foto: MěÚ Hulín
HULÍN - Tři sály, zateplení fasády a střechy, nové technologie, solární panely, kavárna s kuchyní, parkovací místa i chodníky v blízkosti budovy. V letošním roce odstartuje dlouho připravovaná rekonstrukce hulínské sokolovny v ulici Javorová, která promění nyní značně zchátralý objekt v moderní multifunkční centrum, vhodné k pořádání kulturních a společenských akcí, serveru Zlin.cz to za hulínskou radnici oznámil Zdeněk Dvořák.

Hotovo by mělo být ve druhé polovině roku 2022. Celkové náklady přesáhnou 80 milionů korun, na letošní práce hodlá radnice vynaložit částku přes 11 milionů korun.

„Jsme připraveni rekonstrukci objektu spustit. Projekt je hotový, máme představu o financování celé akce. Věřím, že rychle proběhne stavební řízení a výběr dodavatele. Pro naše město jde o stavbu velkého významu,“ prohlásil Roman Hoza, starosta Hulína.

Proměnu sokolovny zahájí bourací práce, které jsou naplánované na podzim. Na ně navážou stavební úpravy. Projekt počítá s přístavbou i nadstavbou stávající budovy a s instalací nových vnitřních technologií. Kvůli snížení nákladů na vytápění bude zateplena fasáda objektu a střecha. „Na tuto konkrétní investici chce radnice zajistit dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR, u kterého si zažádala o částku ve výši dvanáct a půl milionu korun,“ sdělila Jana Kouřilová z Odboru rozvoje města a životního prostředí, která se projektem rekonstrukce sokolovny zabývá.

V sokolovně vzniknou celkem tři sály. Dva z nich budou samostatné, třetí bude sloužit v případě potřeby k rozšíření hlavního sálu. „V objektu je navržena kavárna přes dvě podlaží, která má společnou kuchyni. Pro různé akce tak bude občerstvení zajištěno formou cateringu,“ doplnil Roman Hoza.

Měnit se bude také okolí objektu. V plánu je vybudování parkoviště spojené s výsadbou stromů mezi jednotlivými místy na stání, a rekonstrukce přilehlých chodníků a komunikací.

Sokolovna, jak vyplývá z jejího názvu, původně sloužila pro tělovýchovné, ale i kulturně společenské aktivity. Město ji získalo do svého majetku od místních sportovců. Následně zahájilo přípravu na rekonstrukci a chce ji vrátit funkci kulturního zařízení. „Sportovcům budou naopak sloužit prostory stávajícího Kulturního klubu a další vhodná místa v jiných městských objektech,“ řekl starosta.

Kromě sokolovny chystá radnice na letošní rok i další zásadní investiční akce. Připravené je například vybudování hřišť u koupaliště, výstavba nové místní komunikace prodloužením ulice Palackého, nebo zasíťování sedmi parcel v Záhlinicích určených pro výstavbu rodinných domů. Celkem hodlá město Hulín letos uvolnit ze svého rozpočtu na investice částku téměř 33 milionů korun, což je o více než 10 milionů korun vyšší částka než v roce 2019.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x