Sousedům vyhrožoval zabitím. Skončil ve vazbě

Foto: Policie ČR
UHERSKOHRADIŠŤSKO - Minulý týden sdělili uherskohradišťští policisté podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování dvacetiletému muži z Uherského Hradiště.

Mladík koncem prosince až počátkem ledna postupně vhodil sousedce do schránky tři dopisy s výhrůžkami, že ji zabije, zmrzačí, shodí se schodů nebo propíchne nožem, a to z důvodu, že jej jako domovnice napsala na úklid a vyvezení popelnic. Kromě toho minulý týden kopal do dveří dalších sousedů, v ruce přitom držel nůž a vykřikoval, že je rozpáře. Pak se s nadávkami vrátil zpět do svého bytu.

Sousedé ihned zavolali na policii a vše oznámili. Přivolaná hlídka následně zazvonila na dveře bytu agresora. Ten zpočátku neotevíral, ale po několika výzvách od zasahujících policistů nakonec otevřel. V ruce držel nůž s dlouhou čepelí. Policisté ho proto pod hrozbou namířenou střelnou zbraní vyzvali, aby nůž pustil na zem. Mladík uposlechl a hlídka jej okamžitě zadržela.

Po provedení všech úkonů trestního řízení jsme předložili žádost o podání návrhu na vzetí podezřelého do vazby na okresní státní zastupitelství. Soudce na něj následně uvalil vazbu. Podezřelému nyní za tuto trestnou činnost hrozí až tříleté vězení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x