Špatně parkující vozidla brání v práci záchranářům

Špatně zaparkovaná vozidla brání průjezdu složek Integrovaného záchranného systému. Foto: web Valašského Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V uplynulých dnech provedla Městská policie Valašské Meziříčí ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje bezpečnostní projížďku městem. Zjistili, že bezohlední řidiči brání průjezdu složek Integrovaného záchranného systému ulicemi a ohrožují tak zdraví a majetek svých spoluobčanů.

Bezpečnostní projížďky organizuje valašskomeziříčská radnice pravidelně zejména na základě podnětu Bezpečnostní rady města. „Bohužel opakovaně narážíme v ulicích na vozidla zaparkovaná v rozporu s dopravním značením a často i zdravým rozumem. Takové jednání je nejen nezodpovědné, ale přímo život ohrožující. Proto jsme se rozhodli bezpečnostní projížďku ve spolupráci s naší městskou policií a hasiči z valašskomeziříčské požární stanice zopakovat i letos na podzim,“ přiblížil starosta Robert Stržínek.

Do ulic tak strážníci vyrazili spolu s hasičskou cisternou, aby prověřili aktuální situaci. „Bezpečnostní projížďku všech velkých sídlišť – Štěpánov, Vyhlídka, Křižná a Obora, jsme zorganizovali ve večerních hodinách, tedy v době, kdy je většina obyvatel doma. I když se situace v ulicích Valašského Meziříčí nedá paušalizovat, bohužel jsme narazili na množství vozidel, která parkovala v rozporu s předpisy a zároveň znemožnila průjezd cisterny,“ zhodnotil bezpečnostní akci Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí.

Strážníci tak přímo na místě rozdali několik blokových pokut a situaci budou dál monitorovat. „Upozorňujeme řidiče, aby při parkování svých vozidel respektovali dopravní značení a platné předpisy. V následujícím období se na tuto problematiku, a to zejména ve večerních hodinách, opět více zaměříme. Naším cílem je zajistit průjezd složek Integrovaného záchranného systému ulicemi města a přispět tak k ochraně zdraví a majetku občanů,“ uzavřel Jan Camfrla.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x