Sportovcům v Rožnově pod Radhoštěm svítá naděje, město zvažuje nákup sportovní haly

Foto: Synot TIP hall
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Milovníkům sportu v Rožnově pod Radhoštěm a blízkém okolí svítá naděje. Kvůli nedostatku vnitřních sportovišť, kdy se sportovní kluby navzájem doslova přetahují o každou volnou hodinu, město nyní zvažuje nákup existující sportovní haly. Na řadě je aktuálně příprava předběžné kupní smlouvy.

Rozhodování o vybudování nové sportovní haly předcházely analýzy stávající sportovní kapacity ve městě, a to z hlediska množství i kvality. „Tato analýza jednoznačně potvrdila potřebu nových sportovních zařízení. Pro další kroky byla vytvořena pracovní skupina, která hledala vhodné lokality pro výstavbu. Bohužel, žádná z lokalit ve městě se nakonec neukázala jako reálně vhodná pro možnou výstavbu,“ informovala tisková mluvčí Rožnova pod Radhoštěm Petra Graclíková.

Možná výstavba nové sportovní haly nebyla možná z důvodu rozporu s územním plánem, majetkových vlastnictví pozemků nebo komplikovaného přístupu k danému místu. „Z hlediska finanční náročnosti bylo zjištěno, že výstavba nové sportovní haly by se finančně vyšplhala na náklady přes 200 milionů korun,“ pokračovala Graclíková.

V této situaci se nabízel odkup již vybudované tenisové haly JOKRA hall, kdy nabídková kupní cena činí 22 milionů korun. Zastupitelům města byl předložen ekonomicko-provozní model, který ukazuje využití haly, nákladovost a potenciál pro rozvoj.

Jsem rád, že zastupitelé téma sportovní haly projednali a v nákupu již vybudovaných prostor vidí potenciál vyřešení situace se sportovišti ve městě. Pokynem zastupitelstva budu pokračovat v jednáních a věřím, že v příštím roce už budeme mít nově městskou sportovní halu,“ uvedl starosta města Jan Kučera.

Samotná sportovní hala má podle vedení města také velký potenciál pro rozvoj. „Vizí je možné budoucí rozšíření haly. V ideálním případě by došlo k zastřešení dvou venkovních tenisových kurtů u haly a přesunutí tenisu tam, poté by se samotná tenisová hala mohla přeměnit na multifunkční pro celou řadu míčových sportů,“ uvedl na závěr radní města Martin Drápal.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x