STAN: do krajských voleb s osvědčenými tvářemi

Foto: Martin Neřád
ZLÍN - V čele s Petrem Gazdíkem, poslancem i krajským radním. Tak jde do blížících se krajských voleb hnutí STAN neboli Starostové a nezávislí. Na prvních pěti místech kandidátky známé tváře, které se představily na tiskovce ve zlínském hotelu Moskva.

„Chceme, aby Zlínský kraj sloužil lidem. Jde ale o to, aby bylo komu. Velkým problémem je vylidňování, pesimistický výhled naznačuje, že by za deset let mohlo v kraji ubýt až 60 tisíc lidí,“ konstatoval krajský předseda s tím, že je na druhou stranu pozoruhodné a potvrzené z několika stran, že máme v kraji po Praze nejlepší školství. „Přesto nám dosud odházejí ti nejvzdělanější lidí, to je alarmující,“ dodal Gazdík, který jde do voleb jako lídr.

Sociální oblast má mít za STAN na starost Eliška Olšáková, starostka Valašských Klobouk. „Trápí nás dlouhé pořadníky na pobytové služby pro seniory,“ konstatovala mimo jiné.

Zlínský náměstek primátora Miroslav Adámek mluvil o dobudovávání okresních nemocnic, hájil také výstavbu Nové Baťovy nemocnice.

Milan Plesar je stejně jako on krajským zastupitelem. „Chceme vylepšit integrovaný dopravní systém, pokračovat ve výstavbě dálniční sítě,“pravil.

O přehlížení kraje pražskými centralisty se mimo jiné zmínil starosta Holešova Rudolf Seifert.

STAN působil na kraji od roku 2016 ve vládnoucí koalici, tuhle pozici by jistě rád obhájil, ve volbách v roce 2016 získalo hnutí 11,64 procent hlasů voličů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x