Staňte se dárcem kostní dřeně a pomozte malému Šimonkovi v boji s aplastickou anémií

ZLÍNSKÝ KRAJ – Malému Šimonkovi z Babic postavil život do cesty těžkou zkoušku v podobě vážné nemoci. Jeho rodina proto hledá vhodného dárce kostní dřeně, který by mohl jejich synovi pomoci.

Šimonkovi byla diagnostikována vzácná a vážná nemoc aplastická anémie. Jedná se o tzv. dřeňový útlum, který je charakterizován nedostatečnou tvorbou krevních buněk vedoucí k úbytku všech krevních elementů – červených krvinek, bílých krvinek i krevních destiček. Onemocnění je způsobeno poruchou kmenové buňky, která vytváří všechny tři druhy krvinek.

Šimonkovi rodiče proto hledají vhodného dárce kostní dřeně, který by mohl jejich synovi pomoci. A tím jste možná právě vy!

Pro vstup do Českého národního registru dárců kostní dřeně je třeba splnit tyto podmínky: věk od 18 let do 35let věku, výborný zdravotní stav, být bez trvalé medikace a léčby. Vzorek se odebírá ze slin, celá záležitost trvá 15 minut.

Nábory do Českého národního registru dárců kostní dřeně nejen pro malého Šimonka proběhnou tento týden v Uherském Hradišti, Otrokovicích, Napajedlích a Babicích v těchto termínech:

Čtvrtek 9. 6. od 16:00 do 18:00 – Napajedla, Dům dětí a mládeže Matýsek

Pátek 10. 6. od 18:00 do 20:00 – Babice, kulturní dům

Pátek 10. 6. od 11:00 do 17:00 – Uherské Hradiště, Burger & Bar Brothers

Sobota 11. 6. od 14:00 – Uherské Hradiště, Uherskohradišťská nemocnice v prostoru heliportu (v rámci akce Den pro rodinu)

Sobota 11. 6. – Otrokovice, Barum Continental (v rámci akce Den otevřených dveří)

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x