Strážníci z Uherského Hradiště mají nové záchranářské batohy

Strážníci mají nové záchranářské batohy. Foto: web města Uherské Hradiště
UHERKÉ HRADIŠTĚ - Nové batohy se zdravotnickým materiálem pořídila do svých služebních vozů Městská policie Uherské Hradiště. Ta poslední dobou evidovala vyšší počet oznámení situací se zraněním či zdravotní indispozicí osob.

Strážníci se na místo události mohou dostavit jako první a ocitnout se v situaci, kdy je zapotřebí poskytnout zraněné osobě první pomoc do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. „Proto jsme se rozhodli pořídit dva záchranářské batohy, které jsou umístěné ve vozidlech městské policie. Celkem nás přišly na 23,5 tisíce korun,“  informoval velitel uherskohradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.

Záchranářský batoh obsahuje zdravotnický materiál podle normy DIN14142 jako obvazový materiál, popáleninový balíček a široké spektrum zdravotnických doplňků – např. resuscitační samorozpínací vak, nástroje, fixační límce atd. Součástí je i házecí záchranářský vak, určený pro záchyt tonoucího v řece.

Pořízení záchranářských batohů se vyplatilo vzápětí, když strážníci výbavu batohu použili 8. září při poskytnutí první pomoci zraněné starší osobě při dopravní nehodě na Palackého náměstí. U zraněné osoby strážníci do příjezdu záchranky zastavili krvácení na hlavě a nasadili krční límec.  

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->