„Neuskuteční se proto jen o víkendu jako obvykle, ale začnou už v pátek sportovním odpolednem na fotbalovém hřišti. V sobotu bude velký hodový program na náměstí Míru a v letním kině a neděle bude patřit kapele Hulíňané a divadlu pro děti. Na rozšířeném programu jsme si dali záležet a budeme rádi, když se nám podaří zaujmout jak dospělé, tak dětské účastníky, domácí i přespolní,“ prohlásil starosta města Jaromír Žůrek.
Páteční sportovní odpoledne na hřišti Spartak Hulín umožní návštěvníkům vyzkoušet si různé sportovní disciplíny včetně Hulínského běhu, který pořádá komise města pro oblast školství. Vrcholem bude 1. ročník Svatováclavského běhu pořádaný Orelskou jednotou Hulín.
„V doprovodném programu se lze těšit na skákací hrad a nafukovací skluzavky. Současně bude Hulínem jezdit vláček Pacifik. Všechny atrakce jsou zdarma nebo s dobrovolným startovným,“ informovalo město Hulín na svém webu.
Sobotní program Svatováclavských hodů na náměstí bude tradiční i nový. Nejen věřící se mohou zúčastnit mše svaté v kostele sv. Václava, po které bude následovat průvod doplněný o historickou družinu. Sám král Přemysl Otakar I. na náměstí Míru podepíše listiny jako v roce 1224 a další program tradičně doplní TS Trick Hulín, seniorky z SZP a dechový soubor Hulíňané.
U městského kulturního centra a koupaliště bude jarmark. Pro milovníky hudby bude v letním kině připraveno hned několik koncertů různých žánrů, pozvání k vystoupení v Hulíně přijali i královna muzikálů Monika Absolonová a oblíbený písničkář Voxel.
„Do Hulína přijíždí i velmi známí umělci, protože mají v oblibě místní publikum. Letošní rok to potvrzuje. V průběhu rozšířených hodů se diváci mohou těšit také na rockový koncert EXPO & PENSION nebo na koncert Legendy se vrací,“ sdělila Jarmila Zakravačová, ředitelka Městského kulturního centra Hulín, které společně s radnicí hodový program zajišťuje.
Významně zastoupená bude v programu Svatováclavských hodů i historie. Velkou podívanou bude jistě průvod v dobových kostýmech, který přijde od kostela na náměstí Míru.
„Věřím, že ohlas určitě vzbudí i dvě historické osobnosti: patron českých zemí kníže Václav a také Přemysl Otakar I. – právě ten král, díky jehož listinám zde sepsaným před 800 roky dal Hulín poprvé vědět o své existenci,“ upozornil Jaromír Žůrek.