Svoz odpadu ve Zlíně bude zajištěn za všech okolností

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
ZLÍN - Zatímco některé činnosti je s ohledem na snížení rizika nákazy koronavirem nutné omezit, svoz popelnic probíhá v běžném režimu. Pokud by nastaly komplikace většího rázu jsou připravena opatření, jak likvidaci opadu zajistit.

Technické služby Zlín přistoupily k redukci některých činností. Jde především o výdej známek i popelnic či omezení hotovostních plateb. Prodejní a výdejní místa v areálu v Loukách či v podchodu u náměstí Práce jsou uzavřena.

„Neznamená to ale zrušení služeb. Známku za odpad lze zaplatit fakturou či kartou přes platební bránu, následně je známku posílána poštou. Ideálně je domluvit se na přesném postupu na 577 111 411,“ vysvětluje Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín. „Žádáme zákazníky, aby do provozoven zbytečně nechodili. Jsou pro veřejnost uzavřeny,“ dodal.

Pokud jde o odpadové hospodářství, snaží se firma vše zajišťovat v obvyklém rozsahu. Svoz popelnic a kontejnerů probíhá podle řádného harmonogramu.

Uzavřeny jsou všechny sběrné dvory, které občané nemohou využívat s ohledem na zákaz volného pohybu. Firmy mohou odpad uložit na skládce Suchý důl, nejlépe po telefonické dohodě na obchodním oddělení Technických služeb, tel. 577 111 413. Mimo provoz jsou také veřejná WC na nám. Míru a v podchodu u náměstí Práce.

Pokud jde o parkoviště, nařízením vlády se ruší výběr parkovného až do 24. března. Parkování je tak bezplatné. A to jak na parkovištích s obsluhou, tak i tam, kde jsou parkovací automaty.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x