Taháky roku 2023 ve Slováckém divadle: komedie šitá na míru nebo vizuálně podmanivý milostný příběh

Foto: Slovácké divadlo
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slovácké divadlo představilo u příležitosti Noci divadel Předplatné na rok 2023, které skrývá nové komedie i osvědčenou klasiku. Pro své diváky namíchali divadelníci koktejl, ve kterém nebudou chybět žádné emoce: humor, vtip, napětí ani dojetí.

Slogan Předplatného 2023 zní: „Slovácké divadlo umí rozbušit srdce“. Proč právě on?

Současnost před nás staví složitá rozhodnutí a obtížné překážky. Někdy jako bychom byli až zkoušeni, kolik toho ještě sneseme,“ říká k němu umělecký šéf Lukáš Kopecký.

Ze zkušenosti však naštěstí víme, že člověk odolá a překoná ledacos, jsou-li jeho mysl a srdce otevřené. A nám dovolte vám je pořádně rozbušit. Tohle nám totiž jde, tohle umíme. Přijďte a přesvědčte se o tom – na vlastní srdce,“ dodává Lukáš Kopecký s tím, že z nabízených titulů si vybere opravdu každý a je ideální i jako vánoční dárek.

A na co se tedy mohou diváci v příští divadelní sezóně těšit?

Dealer´s Choice

Brilantní britská komedie ze současnosti vypráví především o hráčské vášni milovníků pokeru, zároveň ale nezapomíná ani na důležité mezilidské vztahy. Novinku napsal autor Patric Marber, který na svět přivedl hru Na dotek, jejíž filmová podoba byla nominována na Oscara a je tedy jasné, že diváci se mají na co těšit. Strhující zážitek ve výlučně pánské společnosti oblíbených herců už začal připravovat režisér Mikoláš Tyc.

Třináctkrát za svědka

Jan Šotkovský doslova ušil na tělo uherskohradišťským hercům příběh, u kterého se nemohli přestat smát už při jeho prvním přečtení. Děj stačí napovědět – i když je single čtyřicátník Adam skvělým dohazovačem, neznamená to, že ve svém vlastním milostném životě bude úspěšný. Nebo že by nakonec přece jen ano? Novinku připravuje režisér Lukáš Kopecký, který nastudoval například veleoblíbené Dva úplně nahé muže.

Opilí

Tragikomická groteska o věcech a tématech, o kterých jsme často schopní mluvit jen… zkrátka jen když jsme opilí. Co je ale vlastně opilost a co je střízlivý stav? Je pravda či realita střízlivá? Současná hra o generaci, která se opila možnostmi natolik, že zapomněla na to, že po každé opilosti přichází vystřízlivění. Režie se ujme jedna z našich nejlepších současných režisérek Anna Davidová.

Fyzikové

Švýcarská komedie s detektivní zápletkou obletěla svět a pořád se jí diváci nemohou nabažit. Hra totiž pokládá více než půl století od svého vzniku aktuální a nadčasovou otázku: Nakolik je vědec odpovědný za dopady svých vynálezů? Fyziky na jeviště Slováckého divadla přivede tým režiséra Lukáše Kopeckého.

Láska, vzdor a smrt

Napínavý milostný příběh bude doslova pastvou pro oči. Režisér Lukáš Brutovský totiž slibuje spojit činoherní herectví s hudbou, tancem, ale i silnou výtvarnou podívanou. Už teď se o chystané novince mluví jako o vrcholu roku 2023.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x