Tenisté mají hody, pochoutky se rozdávají (nejen) v Luhačovicích

Foto: zlin.cz
LUHAČOVICE - Přelom srpna a září bývá utěšeně napěchovaný tenisovými událostmi. Na své si přicházejí výkonnostní tenisté, stejně jako ti, kteří si říkají hráči rekreační. Rozdíly mezi soutěžemi bývají v kvalitě hry, ve věku, nikoliv však v nasazení všech, kteří na antukové dvorce vstoupí.

Což byl případ v pořadí už 18. ročníku Calábek cupu. To je turnaj, kde se to na dohled luhačovické kolonády jen hemží lékaři a lékařkami, kteří zvou své přátele z jiných profesí.

Letošní ročník měl jednu pikantnost. Poté, co se turnaj pořádně rozehrál, přišel tak silný déšť, že to vypadalo na předčasný konec. Dvorce doslova zaplavila voda, ale neuvěřitelné se stalo skutkem. Jakmile znovu vykouklo sluníčko, mohlo se po zhruba hodinové pauze pokračovat.

A líté boje došly až do deblového finále, které velmi těsně po parádní bitvě o každý míč vyhrála dvojice Krhovský, Šolc nad párem Duben, Novák. Mezi ženami pak dosáhly nejvyššího ocenění organizátorů matka a dcera, tedy Marta a Iva Gergelovy.

Luhačovický areál si odpočine jenom chviličku. Už v sobotu 2. září tam bude další zajímavá společnost. Jubileum tu 10. ročníkem oslaví Lázně Luhačovice cup 2023.

Pokračování článku najdete zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x