Tragédie na železnici. Ve Valašském Meziříčí srazil vlak dva chlapce

Foto: zzsmsk.cz
AKTUALIZOVÁNO, VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ve čtvrtek odpoledne se ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku stalo železniční neštěstí, při kterém došlo ke srážce vlaku se dvěma nezletilými chlapci. Jeden z nich zahynul na místě. Druhý chlapec byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Ostravě.

K tragédii došlo podle policejního mluvčího Petra Jaroše včera krátce po páté hodině odpolední v blízkosti jednoho z přechodů přes koleje. „Vzhledem k věku obou chlapců a s ohledem na jejich rodiny nebudeme k případu zveřejňovat žádné bližší informace,“ sdělil Petr Jaroš.

Oba chlapce srazil pravděpodobně osobní vlak. Na místě zasahovali také záchranáři Zlínského kraje a asistenti Letecké záchranné služby Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. „Jeden ze zraněných chlapců i přes veškerou snahu záchranářů podlehl svým zraněním na místě. Druhého zraněného hocha posádka předala do rukou Letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, která jej transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Jakub Omelka.

Lékaři Fakultní nemocnice v Ostravě přijali hocha ve velmi kritickém stavu.

Podle prvních informací, se kterými kriminalisté od včerejška pracovali, měl chlapec zraněním v nemocnici podlehnout. Před několika hodinami krajská policie Zlínského kraje tuto informaci dementovala – druhý chlapec je naštěstí naživu. Proč a jak k tomuto nepříjemnému informačnímu šumu došlo, je momentálně v interním šetření policie.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x