Trenér Svědík končí po pěti a půl letech ve Slovácku. Klub po sezoně opustí na vlastní žádost

Trenér Martin Svědík po pěti a půl letech končí ve Slovácku. Foto: 1. FC Slovácko
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Trenér Martin Svědík po této sezoně po pěti a půl letech skončí na lavičce fotbalistů Slovácka. Vedení klubu vyhovělo jeho žádosti o ukončení smlouvy, kterou měl platnou do června 2025.

Martin Svědík nás požádal o uvolnění z trenérské funkce ke konci právě probíhající sezóny. Byť má Martin Svědík se Slováckem smlouvu do léta 2025 a z naší strany byl zájem o dodržení tohoto kontraktu, tak představenstvo klubu nakonec rozhodlo, že jeho žádosti bude vyhověno formou vzájemné dohody. V další kariéře a zejména pak v osobním životě mu přejeme všechno nejlepší a děkujeme za profesionálně odvedenou práci,“ řekl po zasedání představenstva ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný.

Devětačtyřicetiletý Svědík převzal Slovácko v listopadu 2018 a první dvě sezony s týmem dokončil ve středu tabulky. V ročnících 2020/21 a 2021/22 dosáhli Jihomoravané na dvě čtvrté příčky, což jsou jejich nejlepší ligová umístění v klubové historii. Druhou sezonu navíc završili premiérovým triumfem v domácím poháru a následně si poprvé zahráli skupinu Evropské konferenční ligy.

Ač mám ve Slovácku smlouvu ještě na rok, cítil jsem, že se náš čas naplnil. Vážím si toho, co jsem tady prožil a vážím si také toho, že to vedení klubu vzalo a domluvili jsme se, že po téhle sezoně skončím. Není to rozhodnutí, které bych udělal na základě pár týdnů, je to dlouhodobější úvaha a považoval jsem za férové říct to Slovácku s předstihem, aby vedení mohlo reagovat a hledat nového kouče,“zmínil Martin Svědík.

Na rozhodnutí odejít předčasně ze Slovácka nemá podle Svědíka vliv třetí strana. „Co bude dál, to upřímně nevím. Nabízí se nové angažmá, nebo pauza od trénování, kterou bych využil hlavně směrem k rodině, případně na sebevzdělávání a stáže v zahraničí,“ přiblížil Svědík.

Zkušený trenér také uvedl, že svou práci na lavičce Slovácka dokončí na sto procent, a je přesvědčený, že jeho odchod by mohl být pro klub novým pozitivním impulzem.

Prožil jsem ve Slovácku šest sezon, bylo to krásné období a nezapomenutelné věci: vyhráli jsme domácí pohár, hráli jsme Konferenční ligu, to byly pro mě i celý klub nádherné momenty, ale úžasná byla celá ta cesta, po které jsme se takhle vysoko dostali. Na to budu vzpomínat a vždycky se sem budu rád vracet,“ dodal Martin Svědík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x