Trenér Vlach se vrátil na Lapač. Ve Vsetíně povede juniorku, asistentem áčka bude Rob

Známý hokejový trenér Rostislav Vlach v nové sezoně povede juniorku Vsetína. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN – Legendární Rostislav Vlach se vrací na Lapač. Bývalý reprezentant v nové sezoně povede vsetínskou juniorku, u které střídá Luboše Roba staršího. Ten se naopak natrvalo přesouvá k prvnímu týmu mužů, kde bude zastávat pozici prvního asistenta.

Jsme moc rádi, že se nám do juniorky podařilo přivést tak zkušeného trenéra. Rosťu zde všichni znají, na Valašsku strávil v minulosti dlouhé roky a věříme, že bude naše spolupráce úspěšná,“ přeje si sportovní manažer VHK Radim Tesařík.

Vlach se narodil v Přerově. Během své bohaté hráčské kariéry působil kromě české i v československé, slovenské či finské extralize, ale i v reprezentaci. Tituly sbíral jak na běžícím pásu. Nejpovedenější časy prožil na Vsetíně, když zde jako kapitán odehrál sedm sezon, během kterých slavil postup do extraligy a tři tituly. V roce 2005 započal svou trenérskou kariéru rovněž na Valašsku, kde strávil dvě sezony jako asistent a později i jako hlavní trenér A-týmu.

Poté působil v Nitře a ve Zlíně, několik sezon strávil i jako asistent trenéra u reprezentačních mládežnických výběrů. Loni začal sezonu jako hlavní trenér konkurenčního zlínských Beranů, kde byl ale odvolán.

Nyní dostal laso z Valašska a postaví se na lavičku juniorky jakožto hlavní trenér. Po angažmá ve Zlíně jsem měl určitou dobu pauzu. Zvažoval jsem různé možnosti, ale nakonec jsem se rozhodl pro pokračování v trenérské činnosti. Z nabídek, co jsem měl, jsem vyhodnotil, že jít na Vsetín bude pro mě ta nejlepší volba,“ uvedl šedesátiletý Vlach.

U juniorky Robe střídá Luboše Roba staršího, který se přesouvá k mužům. „Luboš Rob st. v loňském play-off rozšířil trenérský štáb A-týmu. Jelikož toto spojení zafungovalo, rozhodlo se ho vedení VHK přesunout k A-týmu natrvalo. Jsme rádi, že bude mít Jirka Weintritt k sobě tak zkušeného asistenta,“ uvedl Tesařík.

Jura Weintritt jakožto hlavní trenér A-týmu mě oslovil, jestli bych chtěl být jeho prvním asistentem. I když u mládeže se mi líbilo a sezona se nám podařila, byl jsem touto nabídkou samozřejmě poctěn a rád jsem ji přijal, jelikož to vnímám jako ocenění práce, kterou odvádím. Chci přispět k naplnění cílů klubu i fanoušků, a udělám maximum proto, aby se nám v příští sezoně dařilo,“ říká dvaapadesátiletý Luboš Rob.

--> --> --> --> -->