Třetí nejlepší městská knihovna v ČR je ze Zlínského kraje. Která to je?

Foto: knihovnabbb.cz
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V Praze se v tomto týdnu uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže o nejlepší Městskou knihovnu roku 2021, kterou každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Na pomyslné bronzové příčce se umístila uherskohradišťská Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil v pořadí 12. ročník soutěže o nejlepší Městskou knihovnu roku 2021. Po tříkolovém hodnocení odbornou komisí složené z erudovaných odborníků knihovnické profese bylo vyhlášeno 8 nejlepších městských knihoven, které postoupily do finále.

Slavnostní ocenění proběhlo ve čtvrtek 14. října v Zrcadlové kapli pražského Klementina. Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana získala 3. místo a ředitel knihovny Radovan Jančář převzal z rukou ministra kultury Lubomíra Zaorálka čestné uznání. Celkovým vítězem se stala Městská knihovna Semily, druhá skončila Knihovna Karla Dvořáčka z Vyškova. V silné konkurenci zůstaly za uherskohradišťskou knihovnou např. knihovny z Ostravy, Prostějova nebo Strakonic.

Třetího místa si nesmírně vážím, protože potvrzuje dlouholetou vysokou úroveň Knihovny BBB. Děkuji našemu zřizovateli, městu Uherské Hradiště, za vytváření velmi dobrých podmínek pro naši činnost a také svým kolegyním a kolegům. A třetí místo v republice patří všem našim čtenářům a návštěvníkům, protože je to i jejich zásluha. Bez nich bychom byli pouhým skladištěm knih,“ okomentoval úspěch knihovny její ředitel Radovan Jančář.

Uherskohradišťská knihovna už v této soutěži jednou uspěla, a to v roce 2012, kdy se umístila dokonce na prvním místě. Od té doby několikrát postoupila mezi finalisty.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x