Tříčlennou koalici povede v Rožnově Jan Kučera. Vítěz voleb jde do opozice

Starosta Jan Kučera (uprostřed) a místostarostové Tomáš Gross a Markéta Blinková. Foto: Město Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnov pod Radhoštěm povede v následujícím čtyřletém volebním období koalice složená ze zastupitelů Nezávislých Rožnováků, KDU-ČSL a ODS. Starostou byl zvolen lídr Nezávislých Rožnováků Jan Kučera.

Zástupci Nezávislých Rožnováků, lidovců a ODS nejdříve ve středu odpoledne podepsali memorandum o spolupráci a jen o několik hodin později byl jejich záměr zpečetěn na ustavujícím zastupitelstvu, kde bylo oficiálně zvoleno nové vedení města.

Vládnoucí koalice má v 21členném zastupitelstvu většinu 12 mandátů. Starostou města byl zvolen lídr Nezávislých Rožnováků Jan Kučera, prvním místostarostou se stal Tomáš Gross z KDU-ČSL a druhou místostarostkou je Markéta Blinková z ODS. V městské radě je doplní dva Nezávislí Rožnováci Petr Jelínek a Martin Drápal, lidovec Jaromír Koryčanský a Antonín Slovák z ODS.

Shodu jsme našli s partnery z KDU-ČSL a ODS. Děkujeme všem partnerům z ostatních politických stran a hnutí za korektní jednání. Jsme nachystáni k otevřené komunikaci a spolupráci se všemi zastupiteli i občany našeho krásného města. Společně dáme Rožnov dohromady,“ uvedli Nezávislí Rožnováci na svých facebookových stránkách.

Ti současně nastínili priority, kterými se bude nové vedení města v nejbližší době zabývat.

Je potřeba se ihned vrhnout do práce. Před námi jsou velké výzvy – vyřešení budoucnosti Kulturního centra, hledání cesty, jak čelit růstu cen energií, tvorba rozpočtu města na rok 2023 a řada dalších,“ sdělili Nezávislí Rožnováci.

Vítězné hnutí ANO, které v komunálních volbách získalo 5 mandátů, se oproti uplynulému volebnímu období ocitlo v opozici, kde jej doplní ještě zástupci SPD a Zdravého Rožnova, kteří získali po dvou mandátech.

Myslíme si, že by měla být respektována vůle občanů, kdy vítěz voleb by měl mít své zastoupení ve vládnoucí městské koalici. Obcházení vítěze vnímáme jako podraz na voliče. Touha po funkcích maskovaná výrazem „koaliční potenciál” bohužel v Rožnově tentokrát zvítězila,“ netajili zklamání zástupci hnutí ANO na svém Facebooku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x