U nočního požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů

Foto: HZS ZK
HOLEŠOV - V 3:20 hodin vyslal operační důstojník HZS kraje postupně několik jednotek hasičů k hlášenému požáru v Holešově. K události tak vyrazila technika profesionálů z Holešova a Kroměříže a cisterny dobrovolných hasičů z Holešova a Hulína.

V době příjezdu na místo byla požárem zasažena pergola a plameny se šířily i na střechu přilehlého rodinného domku. Hasiči okamžitě nasadili několik útočných proudů na likvidaci požáru, ale také k zamezení jeho šíření. Z důvodu efektivního hasebního zásahu bylo nasazeno také speciální hasicí zařízení COBRA.

Kvůli nalezení a dohašení všech skrytých ohnisek bylo nutné rozebrat také část střešní konstrukce domu. Celková likvidace požáru byla velitelem ohlášena v 5:46 hodin. Kvůli klimatickým podmínkám provedly jednotky provizorní zakrytí střechy plachtami a krátce před sedmou hodinou ranní se vrátily na své základny Na místě byla na dohlídku ponechána jednotka dobrovolných hasičů z Holešova, aby bylo vyloučeno další nebezpečí.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který jako příčinu vzniku stanovil technickou závadu na elektrickém zařízení. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x