U zámku Kinských začala výsadba nových stromů

U zámku Kinských začala výsadba nových stromů. Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zámecký park u zámku Kinských obohatí další dřeviny. Právě v těchto dnech zde pracovníci dodavatelské firmy vysazují více než 150 nových stromů a keřů. Návštěvníci parku by s ohledem na probíhající práce měli dbát zvýšené opatrnosti.

Výsadbě nových stromů a keřů v památkově chráněném Zámeckém parku zámku Kinských předcházelo na konci března odborné ošetření bezmála dvou stovek již vysazených stromů. „Část z nich, konkrétně 51 stromů, však musela být na základě odborného posudku kvůli špatnému zdravotnímu stavu smýcena. Tyto práce probíhaly ve spolupráci s Miroslavem Dvorským z Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí, aby nebyli ohroženi hnízdící ptáci či veverky,“ uvedla místostarostkaYvona Wojaczková. „Díky chladnému počasí nedošlo při revitalizaci parku k poškození bylinné vegetace, ani k výraznějšímu rušení ptáků při hnízdění,“ zhodnotil Miroslav Dvorský.

Od začátku dubna pak v parku probíhá výsadba 57 nových stromů a 98 vzrostlých keřů. „Práce mají být dokončeny nejpozději do poloviny letošního roku. Zatím ale vše nasvědčuje tomu, že se je podaří výrazně urychlit. Následně bude probíhat rozvojová péče o nové dřeviny, a to do konce roku 2023,“ řekl referent odboru komunálních služeb radnice Tomáš Kunc.

I když je Zámecký park zámku Kinských nadále volně přístupný, měli by návštěvníci s ohledem na probíhající práce dbát zvýšené opatrnosti.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x