Učení kabaly odhalují na zlínském zámku fotografie Vladimíra Bruntona

Foto: Zámek Zlín
ZLÍN - Unikátní fotografie autora Vladimíra Bruntona, vyhotovené na ručním papíře a představující spirituální cesty kabaly, ukáže na zámku ve Zlíně výstava Odhalená Kabala. Otevřena bude slavnostní vernisáží ve čtvrtek 5. března v 17.00 hodin a potrvá do 23. dubna, serveru Zlin.cz to za zlínský zámek uvedla Kateřina Martykánová.

Tři části výstavy Odhalená kabala jednoho z nejoriginálnějších českých fotografů se věnují nejstarším principům stvoření světa a evoluce a ztvárňují historii, současnost a systém učení autentické kabaly.

„Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název kabala, je původní autentická kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy a dosažené zkušenosti hlavních představitelů kabaly. Popisují zákonitosti vyšších světů, které postupně poznávají a které ovlivňují ten náš, fyzický,“ popsal filozofii výstavy sám autor.

Vladimír Brunton vystavuje po celém světě a pro jeho práci je charakteristický jedinečný postup zpracování fotografií. Své snímky přenáší na japonský ruční papír z vlastní produkce nebo na plátna, a to starými fototechnikami za pomoci slunce a přírodních sloučenin. To pak umožňuje obrazu měnit vzhled podle prostředí, ve kterém je pověšen. „Jde o autorovu originální techniku, díky níž je jeho dílo rozpoznatelné na první pohled. Zároveň navozuje nostalgickou atmosféru starých časů,“ doplnil ředitel obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek Martin Pášma.

Zlínské publikum bude mít možnost navštívit výstavu ve 2. nadzemním podlaží zámku. Otevírací doba je úterý – neděle, od 10.00 – 17.00 hodin, jednotné vstupné činí 50 Kč. Výstavu doplní i přednáška dne 14. března v 17.00 hodin a komentované prohlídky s autorem 26. března a 9. dubna vždy v 17.00 hodin.