Smutnou událost netřeba příliš připomínat, ale na pietním místě nedaleko místního aquaparku to vlastně ani jinak nejde. Byť tu dnes běží život dál a je tu mimo jiné hojně navštěvované obchodní centrum. Zmíněné místo vodních radovánek Delfín, to už je zcela „jiné kafe“, tohle se Uherskobrodským povedlo. A také v zimních dnech nemají o návštěvníky nouzi.
Mezi zajímavosti města určitě patří i dvě nedaleké lávky pro pěší i cyklisty, ale ze stavbařského pohledu pak hlavně most přes nádražní prostor. Už mu letos bude patnáct let. Ten vás přivede přímo do centra města, které je vlastně celé postavené na svažité ploše, místní náměstí s radnicí to jen potvrzuje.
Uherský Brod má moře pozoruhodností, jen si je najít. Samozřejmě, nikdo nezpochybňuje, že jde o město jednoho z největších Čechů Jana Amose Komenského, a tudíž ke klenotům patří jeho muzeum.
Pozornost návštěvníků i teď zkraje upršeného roku poutají tři chrámy. Na samotném Masarykově náměstí Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a také nedaleký Dominikánský kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ty doplňuje v zajímavém kontrastu daleko prostší Chrám Mistra Jana Husa.
Uherský Brod je i městem sportu, pořád tu platí, že číslem jedna je fotbal. Pozor, pozor, mají tu daleko nejstarší fotbalový klub na Moravě. Ten založili v městě na Olšavě už v roce 1893, tedy ve stejném roce, kdy vznikla pražská Sparta…
Třeba i proto stojí za zmínku poslední noticka z procházky lednovým, trochu šedivým a ospalým, ale jindy barevným a čiperným Uherským Brodem. V jedné z prodejen tu nabízeli ve výprodeji krásné žluté gumotextilní kopačky, které si ze svých žákovských let určitě moc dobře pamatují dnešní pětašedesátníci.