Úterní výjezdy hasičů: záchrana zavaleného muže a požáry vozidla a modelářské dílny

Požár vozidla v lese u Želechovic nad Dřevnicí. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – V úterý 14. června měli hasiči ve Zlínském kraji pořádně napilno. Nejdříve byli vysláni k požáru vozidla v lese u Želechovic nad Dřevnicí, následně zachraňovali zavaleného muže ve výkopu v Malenovicích a náročný den zakončili hašením požáru modelářské dílny v Kunovicích.

Hlášení o požáru v lese u Želechovic nad Dřevnicí v místní části Obůrky-Paseky přijali hasiči přesně v 15:18. K zásahu bylo povoláno sedm hasičských jednotek, které na místo požáru navigoval policejní vrtulník. Ten upřesnil, že se jedná o požár vozidla, kolem kterého se pohybují osoby.

V době našeho příjezdu bylo vozidlo celé v plamenech. V autě ani jeho okolí nebyly žádné osoby. V dýchacích přístrojích jsme zahájili hasební práce,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Na místo se se následně dostavil řídící důstojník Hasičské záchranné služby územního odbor Zlín. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.

O tři hodiny později byli hasiči povoláni na ulici Havlíčkova v Malenovicích u Zlína, kde došlo k zavalení muže ve výkopu.

Muž byl za 12 minut po příjezdu první jednotky s pomocí ručního nářadí vyproštěn zpod zeminy a na páteřní desce předán do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, která zraněného muže převezla sanitním vozem do nemocnice,“ pokračoval Roman Žemlička a dodal, že příčinu nehody nyní šetří Policie České republiky.

Na závěr dne, ve 20:34, přijali hasiči hlášení o požáru modelářské dílny v rodinném domě v Kunovicích na ulici Novoveské. Na místo proto byly povolány čtyři hasičské jednotky – z Uherského Hradiště, Kunovic, Hluku a Uherského Ostrohu.

Ještě před naším příjezdem se otec se synem snažili požár uhasit vodou z kbelíků. To se jim nepovedlo. Uhašení požáru jsme provedli v dýchacích přístrojích s použitím dvou vysokotlakých proudů vody. Prostory domu jsme odvětrali dvěma přetlakovými ventilátory,“ sdělil Roman Žemlička a dodal, že při požáru nedošlo ke zranění osob.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 100 tisíc korun. Jeho příčina zůstává v šetření hasičů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x