V centru Valašského Meziříčí v budoucnu vznikne „Meziříčská náplavka“ a nová tržnice

Vizualizace zrevitalizovaného břehu Bečvy v centru Valaškého Meziříčí. Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Tržnice a krásenský břeh Rožnovské Bečvy v centru Valašského Meziříčí se v budoucnu výrazně promění. Zastupitelé v uplynulých dnech schválili zahájení projektových prací na dlouho očekávané revitalizaci tohoto místa, kde za několik let vznikne „Meziříčská náplavka“ podle architektonické studie, kterou zpracoval světově oceňovaný ateliér CHYBIK+KRISTOF.

Radnice aktuálně připravuje soutěž na zhotovitele projektové dokumentace, která bude zahrnovat komplexní revitalizaci krásenského břehu Bečvy včetně tržnice.

Chybět samozřejmě nebude ani nezbytná úprava zeleně, osvětlení prostoru pod mostem a související mobiliář. Během přípravy jsme se tak po náročných diskuzích dohodli s Povodím Moravy na podobě celého prostoru,“ uvedla místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.

V následujících letech v tomto místě vznikne Meziříčská náplavka, která by měla zatraktivnit centrum města a navázat na opravený most, ulici Mostní a nové náměstí.

Město počítá s tím, že cena projektových prací nepřesáhne 1,5 milionu korun. Pokud vše půjde podle plánu, měly by stavební úpravy probíhat v součinnosti s opravou přilehlého silničního mostu, který je součástí průtahu městem. Zde počítá Ředitelství silnic a dálnic se zahájením prací v roce 2025.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x