V Halenkovicích se o víkendu kradlo. Zmizela elektrokola, nářadí i cibule

Ilustrační foto
HALENKOVICE – V noci ze soboty na neděli došlo v Halenkovicích k několika krádežím. Pachatel odcizil nářadí a elektrokola hned ze čtyř rodinných domů. Způsobená škoda se pohybuje kolem 165 tisíc korun.

Neznámý zloděj nebo skupina zlodějů odcizili nejprve z oplocené zahrady rodinného domu dvě elektrokola v celkové hodnotě přibližně devadesát tisíc korun. „Z kůlny na zahradě zmizela navíc motorová pila a prodlužovací kabel,“ uvedla ke krádeži policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Z dalších dvou rodinných domů zmizela zaparkovaná elektrokoloběžka uzamčená lankovým zámkem a zaparkované elektrokolo v hodnotě třicet a pětatřicet tisíc korun.

Ze dvora dalšího rodinného domu zmizelo dokonce 25 kg cibule, elektrická pila, vrtačka a další nářadí za deset tisíc korun,“ pokračovala ve výčtu Kozumplíková.

Policisté odebrali na místech krádeží stopy a zjistili veškeré informace, které budou prověřovat a vyhodnocovat,“ uzavřela policejní mluvčí.

Za trestný čin krádež hrozí pachateli nebo pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x