V Hradišti instalovali květináče, které kolemjdoucí osvěží jemnou vodní mlhou

Foto: MěÚ Uherské Hradiště
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V Uherském Hradišti se rozhodli investovat do nového mlžného zařízení, které lidem v parných letních dnech nabídne příjemné osvěžení. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Nové mlžné zařízení nabízí osvěžení přímo na centrálním Masarykově náměstí. Konstrukci s tryskami s vodou doplňují mobilní květináče, které vkusně doplňují květinovou výzdobu v jiných částech náměstí.

V minulých letech bylo na Masarykově náměstí instalováno provizorní mlžné zařízení formou převěsu mezi sloupem veřejného osvětlení a rozcestníkem, které sice poskytovalo ochlazení v horkých letních měsících, ale esteticky na centrální náměstí zcela nezapadalo .

„Lidé na možnost ochlazení přímo na náměstí reagovali veskrze pozitivně, proto jsme se rozhodli nejen zachovat mlžné zařízení pro osvěžení vzduchu v horkých letních dnech, ale současně jej dostat do vhodnější podoby pro centrum města. Nakonec jsme technické řešení mlžné brány spojili s obohacením květinové výzdoby v centru města,“ řekl starosta města Stanislav Blaha. 

Oblíbené květinové pyramidy a závěsné truhlíky na sloupech veřejného osvětlení proto letos na Masarykově náměstí doplnily mobilní květináče s další květinovou výzdobou. Tyto květináče jsou současně doplněny mlžným zařízením.

Nové zařízení představuje systém čtyř mlžných bran, které jsou osazeny mlžícími tryskami, vytvářejícími rovnoměrný opar pod bránou a v jejím okolí. Květináče a mlžné brány jsou mobilní, takže stávající sestava ve tvaru kříže je variabilní.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x