V katastru Starého Města vznikne do tří let nový přístav Slovácko

Foto: televize TVS
STARÉ MĚSTO - Nový rekreační přístav na historické vodní cestě ve Starém Městě bude sloužit pro kotvení až padesáti lodí. Otevřený by mohl být do roku 2025.

V katastru Starého Města na pravém břehu Moravy vznikne do tří let v lokalitě známé jako Trávníky nový přístav. Turisté putující po Baťově kanále a řece Moravě, ale i domácí jej najdou za drahou poblíž železničního přejezdu a Moravské stezky pro cyklisty. S řekou bude přístav spojený kanálem.

Bude to přístav asi pro padesát lodí různých velikostí, od těch největších o hmotnosti až 20 tun, které se tady můžou pohybovat, až po ty nejmenší lodičky. V plánu je také vybudování servisního technického zázemí,“ uvedl starosta Starého Města Kamil Psotka.

Turisté na lodích tam doplní pohonné hmoty i pitnou vodu, nabijí baterie nebo vyhodí komunální odpad. Uvažuje se i o tom, že by v rámci přístavu vzniklo dětské hřiště, cyklokemp, stravovací provoz nebo plocha pro pořádání různých akcí.

Přístav bude stavět Správa vodních cest, která buduje infrastrukturu po vodě. My jako Staré Město musíme změnit územní plán, aby zde bylo možné tuto vodní plochu realizovat. Jsme připraveni dát k dispozici pozemky k tomu, aby sloužily nejenom lidem na lodích, ale i těm, kteří budou k vodě přicházet pěšky,“ dodal Psotka.

Staroměstský přístav se tak v budoucnu zařadí mezi už fungující přístavy ve Veselí nad Moravou a Petrově i mezi ty plánované v Kroměříži a v Napajedlích na Pahrbku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x