V kraji začaly jezdit autobusy se speciální plošinou pro vozíčkáře

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dopravce Zlínského kraje představil čtyři nové autobusy se speciální plošinou pro nástup vozíčkářů. Vozy budou nasazeny na dálkové linky do Brna.

Cestování s hendikepem není vůbec jednoduché. Své o tom ví také Jan Uherka z Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, který dohlíží na to, aby tito lidé mohli žít plnohodnotně. Proto aktivně spolupracuje se Zlínským krajem a koordinátory veřejné dopravy, aby byly vozy vhodné také pro osoby se zdravotním postižením.

Spojení mezi městy Zlín a Otrokovice je na velmi vysoké úrovni. Ta je dána jak bezbariérovými autobusy a trolejbusy, tak i kvalitou nástupních prostorů, tj. zastávek. Nejsložitější je situace v dálkové bezbariérové dopravě. Tam na to autobusy nejsou uzpůsobené,“ uvedl Jan Uherka.

Proto představila společnost ARRIVA MORAVA čtyři nové autobusy vybavené speciální plošinou pro nástup cestujících s hendikepem. Nový typ autobusů si prohlédl také náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel, předseda výboru pro dopravu Jakub Zach a zástupci společnosti KOVED.

Nové autobusy, které budou jezdit na našich regionálních linkách na trase Zlín – Brno, jsou vybavené speciální rampou pro nástup a výstup cestujících s hendikepem. Speciální plošina urychlí nástup a věřím, že i zpříjemní těmto lidem cestování,“ informoval náměstek hejtmana Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Autobusy s novým typem nástupní plošiny jsou první ve Zlínském kraji. Od staršího typu bezbariérových autobusů se liší konstrukčním řešením. „Kromě speciální plošiny je výhodou také prostor pro přepravu cestujících v jedné rovině, ve voze nejsou další schůdky. Snažíme se o to, aby ve Zlínském kraji jezdilo do budoucna 100 procent bezbariérových autobusů. V současné době jsme na 80 procentech,“ sdělil jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x