V Kroměříži volili zastupitelstvo i senátora

ilustrační obrázek, foto: archiv
KROMĚŘÍŽ – Volby v Kroměříži byly hned dvojitě. Nejen, že zde občané volili své zastupitele, ale také senátora.

Volby do Senátu byly letos v Kroměříži napínavé. I když se zdálo, že Ing. Mgr. Lucie Pluhařová má svůj náskok jistý, nakonec ji dohnala Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová. Tyto dvě kandidátky se utkají ve druhém kole, ze kterého vzejde vítězka a senátorka.

Co se týče komunálních voleb, ty vyhrálo s jasnou převahou ANO. To dosadí do zastupitelstva celkem 7 svých kandidátů. Jsou jimi Mgr. Radek Slováček, který komunální volby vyhrál s 2 343 hlasy, MUDr. Karel Gern, Mgr. Tomáš Opatrný, Mgr. Vladimíra Vondráčková, Mgr. Martin Bsotek, Ing. Jan Pšeja a Jarmila Slováková.

Dařilo se také koalici NEZ + NK. Celkem 4 křesla obsadí Mgr. Jaroslav Němec, PhDr. Jana Janoušková, Mgr. Petra Fečková a MUDr. Tomáš Třasoň.

Strana Právo Respekt Odbornost do zastupitelstva protlačila 2 své kandidáty – Mgr. Josefa Plíška a MUDr. Bc. Jiřího Krejčíře.

Dva zastupitele bude mít v Kroměříži také KDU-ČSL – PhDr. Pavla Motyčku, Ph.D. a Ing. Blanku Šimůnkovou, Zdravé Kroměřížsko – MUDr. Richarda Kremla a PhDr. Šárku Kašpárkovou, SPD – Mgr. Sabinu Foltýnovou a Marka Andrýska, koalice ČSSD + NK – Mgr. Bc. Karla Holíka, BA, MBA a MUDr. Olgu Sehnalovou, MBA, ODS – Mgr. Danielu Herbanovou a Mgr. Bc. Jana Hebnara, MB, Česká pirátská strana – Vratislava Krejčíře a Petra Stoklasa.

A nakonec strana OK občané Kroměříže do zastupitelstva poslala další 2 kandidáty – Mgr. Josefa Havela a Jiřího Kašíka.

Senátních voleb se v Kroměříži zúčastnilo 47,86 % voličů. Ke komunálním volbám přišlo o něco méně voličů – 45,76 %.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x