V mateřinkách budou viry likvidovat speciální přístroje

Ozonizer MŠ Vyhlídka (Foto: MěÚ Valašské Meziříčí)
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ochranu dětí a zaměstnanců sedmi městem zřizovaných valašskomeziříčských mateřských škol výrazně zvýší pětice generátorů ozonu. Radnice je pořídila za bezmála 74 tisíc korun s cílem účinně likvidovat viry a další mikroorganismy v těchto školských zařízeních, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jakub Mikuš.

„S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsme hledali způsob, jak zajistit bezpečné prostory pro děti i zaměstnance v našich mateřských školách. Nejvhodnější variantou se ukázalo pořízení pěti generátorů ozonu včetně nezbytného vybavení od českého výrobce, které jsou velmi účinné v likvidaci bakterií a virů, včetně koronaviru,“ nastínila aktuální situaci místostarostka Yvona Wojaczková.

Za nové ozonizery zaplatila radnice necelých 74 tisíc korun s tím, že nyní budou pomáhat s dezinfekcí tříd a dalších prostor v mateřských školách Vyhlídka, Seifertova, Štěpánov, Hrachovec, Křižná, Kraiczova a Podlesí, pod níž spadá také Bynina.

„Provoz tohoto přístroje jsme si už vyzkoušeli v mateřské škole Seifertova, kde s ním mají výborné zkušenosti. Po nezbytném proškolení personálu budou ozonizery po skončení výuky postupně dezinfikovat prostory všech našich mateřinek. Díky tomu zajistíme bezpečné a čisté prostředí pro pobyt dětí,“ dodala místostarostka Wojaczková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x