V pondělí začne rozsáhlá revitalizace meziříčského náměstí. Na co se připravit?

Vizualizace nového náměstí. Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V pondělí 19. července začnou práce na kompletní revitalizaci náměstí ve Valašském Meziříčí, které by měly být dokončeny v srpnu příštího roku. Náklady se vyšplhají na bezmála 52 milionů korun.

Po přípravných pracích odstartuje v příštím týdnu dlouho očekávaná revitalizace náměstí, obyvatelé města a jeho návštěvníci se proto musí připravit na omezení. „Práce budou rozděleny do několika etap. V rámci té první obsáhnou jižní a západní část náměstí, tedy prostor za sochou svatého Floriána a prostor před radnicí. Současně se budou týkat také centrální plochy s tím, že od pondělí 19. července zahájí dodavatel stavební přípravy na místě. Dojde k demontáži městského mobiliáře, odstranění asfaltových povrchů a postupně budou následovat také výkopové práce,“ představil průběh stavby starosta Robert Stržínek.

Dopravní obslužnost prodejen a restaurací bude během revitalizace náměstí zajištěna. V první etapě pak bude doprava vedena z ulice Poláškova východní a severní stranou náměstí a dál přes ulici Komenského. „Je nezbytné, aby se občané v průběhu celé stavby pohybovali po náměstí se zvýšenou opatrností. Zároveň můžeme všechny uklidnit, že kvůli stavbě nedojde k uzavírání prodejen ani restaurací,“ uvedl Zdeněk Bobek z odboru komunálních služeb radnice.

Stavební práce za bezmála 52 milionů Kč mají postupně probíhat až do konce srpna 2022 a podílet se na nich budou také archeologové z Muzea regionu Valašsko a památkáři.  „O nezbytnosti revitalizovat náměstí hovořili už naši předchůdci na radnici. Věřím, že po dokončení prací v příštím roce bude mít Valašské Meziříčí konečně krásné náměstí, jaké si po letech čekání zaslouží,“ je přesvědčen starosta Stržínek.

V rámci revitalizace se náměstí dočká například nové zeleně, povrchů či mobiliáře v podobě laviček, odpadkových košů nebo osvětlení. Přibude fontána, pítko, ale také časová osa  v centrální ploše. Náměstí bude zároveň přístupnější a bezpečnější pro chodce. Vzniknou zde odpočinkové zóny s ostrůvky zeleně, přibudou nové stromy a restaurační zahrádky budou mít jasně vyčleněné plochy.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x