V Rožnově by mohlo vzniknout re-use centrum

foto: město Rožnov pod Radhoštěm
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Město zvažuje zřídit takzvané re-use centrum, kde by použité věci dostávaly novou šanci na opětovné využití. Zástupci vedení tak vyrazili do Příbora, aby se podívali, jak takové re-use centrum funguje v praxi. Nyní bude nutné najít vhodnou plochu pro vybudování.

Ve sběrném dvoře na ulici Zuberská se často objevují věci, které by ještě mohly dobře sloužit někomu jinému. Také obyvatelé Rožnova mají často spoustu věcí, které nechtějí přímo vyhodit, ale hledají cestu, jak je podarovat někomu, kde je využije.

Právě pro tyto případy vznikají v posledních letech takzvaná re-use centra a nabírají na oblibě. Zájemci zde najdou širokou škálu věcí – nábytek, nářadí, porcelán, lyže, kočárky nebo třeba autosedačky. Noví majitelé si potom vybrané věci můžou odnést za nulové nebo minimální náklady.

„Zřízení re-use centra je jedním z témat, kterými se nyní aktivně zabýváme. Byli jsme se podívat v Příboře a plánujeme s kolegy vyrazit ještě do Ostravy, abychom se inspirovali ve věci zajištění a provozu centra, seznámili se s náklady a pravidly, která jsou s jeho provozem spojena a také se informovali o problémech a nedostatcích, které jsou v tomto konkrétním případě s re-use centrem spojeny. V Rožnově však bude pravděpodobně hlavní komplikací nalezení plochy, kde bychom takové centrum mohli vybudovat. Primárně budeme samozřejmě logicky jednat o ploše v okolí sběrného dvora,“ uvedl místostarosta Rožnova Tomáš Gross.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x