V Zubří hořel rodinný dům. Rodina našla dočasný azyl u sousedů

Foto: HZS ZK
ZUBŘÍ – Osm požárních jednotek zasahovalo v noci z neděle na pondělí v Zubří u požáru rodinného domu. Jedna osoba skončila kvůli popáleninám v nemocnici. Požár způsobil škodu přibližně za 3 miliony korun.

Hlášení o požáru přijali hasiči v neděli přesně ve 22:19 hodin. Požární poplach byl vyhlášen postupně 8 požárním jednotkám.

V době našeho příjezdu se mimo dům nacházely tři osoby – rodiče s dcerou. Plameny se šířily po obvodovém plášti a po střeše. Elektřina a plyn byly vypnuty. Z domu jsme vynesli 2 malé tlakové láhve na propan-butan. Hasební zásah jsme prováděli v dýchací technice 6 proudy vody,“ popsal zásah mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička s tím, že zásah hasičům komplikoval obtížný přístup k objektu, který se nachází ve svahu.

Na místo přijela také Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, která prohlédla všechny tři obyvatele domu a jednoho s popáleninami odvezla do nemocnice.

Tato osoba se ještě v průběhu hasebních prací vrátila zpět. Na místo byl povolán člen týmu PTT, který rodině poskytl psychologickou pomoc,“ pokračoval Žemlička.

Díky solidaritě sousedů přečkala rodina noc u sousedů. Náhradní ubytování na další dny rodině zajistila obec.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 3 miliony korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 1,5 milionu korun,“ uzavřel Roman Žemlička.

Příčina požáru zůstává zatím v šetření. V ohledání místa požáru se pokračuje od dnešních 9 hodin.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x