Valachy tour vyhrál popáté Petr Šťastný. Sobotní závod přilákal do Velkých Karlovic rekordní počet sportovců

Foto: Resort Valachy
VELKÉ KARLOVICE – Celkovým vítězem seriálu DATART Valachy tour 2022 se stal Petr Šťastný, který jej opanoval už popáté v řadě. Vítězství si zajistil triumfem v sobotním závodě na 12 kilometrů Běhej Valachy. Mezi ženami byla tentokrát nejrychlejší Dominika Kraussová, z celkového vítězství se ale radovala teprve osmnáctiletá Barbora Vojtěšková.

Tradiční závod Běhej Valachy přilákal v sobotu 22. října do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích rekordních 350 dospělých a 250 dětských sportovců.

Počasí nám sice letos nepřálo tolik jako v minulých letech, ochladilo se, navíc chvílemi pršelo, ovšem tradiční atmosféru to nijak nepoznamenalo. Navíc trasa byla nádherná, trefili jsme se do nejlepšího okamžiku, kdy příroda hraje všemi barvami. Velmi příjemně nás překvapila vysoká účast, zvláště u dětí. Jsme rádi, že potvrzujeme pověst akce, kterou si užije celá rodina. Chceme pomáhat v podpoře sportování dětí,“ uvedl Bohuslav Komín z pořádajícího Resortu Valachy.

Vítěz Petr Šťastný zaběhl trasu 12 kilometrů s převýšením 350 metrů za 50 minut a 30 sekund. Druhý Martin Holiš doběhl v čase 51:30 a třetí Svatopluk Janečka za ním zaostal o necelých 5 sekund.

Dnes to bylo krásné, ale hodně náročné na fyzičku, bláto udělalo své a pro mě osobně byl obzvlášť těžký seběh. O to víc si vítězství cením a doteď nechápu, že se to podařilo,“ radoval se v cíli vítězný Petr Šťastný.

Ten se původně věnoval závodům na horském kole, ale díky Valachy tour se začal zaměřovat i na další sportovní disciplíny a už popáté nenašel v celkovém bodování přemožitele. Přitom, jak přiznal, poslední rok po narození potomka už intenzivně netrénuje.

Dobrou fyzičku nejspíš těžím z minulosti. Dnes se udržuji každodenním dojíždím na kole do práce a také aktivní dovolenou, ale závodit už jezdím jen na Valachy. Je to moje srdeční záležitost,“ dodal.

Mezi ženami kralovala tentokrát Dominika Kraussová v čase 59:25 a celkovou vítězkou seriálu se stala teprve osmnáctiletá Barbora Vojtěšková – dosud nejmladší sportovkyně, které se podařil tento triumf.

Překvapilo mě, když jsem po Valachy manovi zjistila, že jsem ve vedení. Tak jsem doufala, že to dnes vyjde a vyhraju. Těsně, ale vyšlo to,“ smála nadějná sportovkyně Barbora Vojtěšková, která začala s triatlonem před sedmi lety právě na Valachy manovi, tehdy ještě jako žákyně 6. třídy. Loni postoupila mezi dospělé závodníky a letos v jejich silné konkurenci vybojovala zlato.

Líbí se mi, že je pro všechny věkové kategorie. Každý si tu najde svoje. Navíc tady závodí jak ti nejlepší, tak i úplní hobíci a ještě se vzájemně podporují, což je hrozně hezké. Vždycky je tady fajn atmosféra,“ dodala.

Současně byly vyhlášeny i vítězné sportovní týmy, které díky svým členům nasbíraly v rámci celého ročníku nejvíce bodů. Mezi dospělými kraloval Titan Trilife Zlín, mezi dětmi TUFO Cyklozákladna Otrokovice.

Seriál DATART Valachy tour tvoří celkem čtyři závody v různých disciplínách a ročních obdobích na Valašsku: závod na běžkách, maraton horských kol, mini triatlon a závod v terénním běhu. Pořadatelé už připravují příští ročník a termíny závodů.

Další ročník zahájíme Noční stopou Valachy v sobotu 4. února opět ve Velkých Karlovicích. Všechny sportovce srdečně zveme. Termíny dalších akcí zveřejníme již brzy,“ uzavřel organizátor Bohuslav Komín.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x