Valašské Meziříčí je příkladem v péči o seniory

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VLAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Národní síť Zdravých měst České republiky vybrala Valašské Meziříčí jako vzorové město v oblasti Kvalitní život seniorů a sociální služby. O zkušenosti v této oblasti se prostřednictvím webináře v pátek 11. prosince podělila s dalšími zapojenými městy ambasadorka projektu – místostarostka Zdislava Odstrčilová, sdělila serveru Zlin.cz Veronika Davidová z meziříčské radnice.

„Velmi nás potěšilo, že s představiteli dalších partnerských měst můžeme sdílet své zkušenosti spojené s podporou aktivního života seniorů a kvalitním fungováním sociálních služeb. Vzájemné představení dobré praxe je nejlepším nástrojem k rozvoji dané oblasti,“ svěřila se po skončení přednášky místostarostka Zdislava Odstrčilová. Páteční webinář byl prvním krokem k představení Valašského Meziříčí jako města, které pečuje o kvalitní život seniorů. „Pevně věříme, že v jarních či letních měsících dojde také k návštěvě představitelů dalších zdravých měst z České republiky přímo v našem městě. Budeme jim tak moci představit naše zkušenosti v praxi,“ doplnila Alena Střítezská, koordinátorka projektu Zdravé město ve Valašském Meziříčí.

Valašské Meziříčí je aktivním členem Národní sítě Zdravých měst České republiky od roku 2001. V rámci tohoto projektu pořádá spolu s partnery každoročně celou řadu aktivit směřujících k podpoře zdraví a udržitelnému rozvoji. „Dlouhodobě se snažíme v našem regionu zajistit dostatečnou kapacitu sociálních a souvisejících služeb. Zároveň připravujeme aktivity, které jsou zaměřeny na osvětu v rámci přípravy na stáří, podporujeme stabilní rodinné vztahy a pomocí různých projektů vedeme děti a mladé lidi k úctě ke starým lidem,“ nastínila aktivity města v péči o seniory místostarostka Odstrčilová.

Mezi úspěšné projekty realizované ve Valašském Meziříčí patří například Seniorská obálka, kterou město zavedlo jako první ve Zlínském kraji. Na území města je přímo pro seniory také vyčleněno 165 bytů. Některé z nich byly již upraveny na bezbariérové, rekonstrukce dalších je v plánu. Každý rok se také více jak sto seniorů účastní programu 60 a víc neznamená nic, díky němuž tráví aktivně svůj volný čas. Oblíbené je i mezigenerační setkávání v Denním stacionáři Dobromysl nebo společná výsadba zeleně seniorů a dětí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x