Valašské Meziříčí omezuje hazard. Díky vyhlášce klesl počet heren z dvaceti na čtyři

Foto: Policie ČR
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ve Valašském Meziříčí platí od roku 2015 vyhláška stanovující místa, kde je možné provozovat loterie a podobné hry. Zastupitelé nyní schválili její úpravu, díky níž se počet heren ve městě výrazně snížil.

Smyslem původní vyhlášky z roku 2015 bylo zamezit na území Valašského Meziříčí nekontrolovanému rozšiřování míst, na kterých lze loterie a podobné hry provozovat. „S odstupem osmi let můžeme říci, že se to podařilo. Počet heren z původních dvaceti klesl na pouhá čtyři aktivní místa, která jsou dnes provozována jako kasina. Podařilo se tak omezit hazard na území našeho města a udržet jej v přesně definovaných místech,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Představitelé Valašského Meziříčí nyní prostřednictvím nové vyhlášky zrušili celkem 16 míst, na nichž bylo možné herny provozovat. Další omezování radnice zatím nechystá.

Současná situace je určitým kompromisem. Jsme si vědomi společenské škodlivosti hazardních her, jejich nulová tolerance by však mohla vést ke vzniku nelegálních heren, čemuž chceme zabránit. Naopak v místech, kde jsou kasina dnes provozována, je dlouhodobě dodržován veřejný pořádek. Dochází zde ke kontrole jednotlivých hráčů, aby se hry nemohli účastnit například lidé v exekuci,“ doplnil starosta Stržínek.

Konečnou podobu nové vyhlášky radnice konzultovala také s Ministerstvem vnitra, od něhož obdržela souhlasné stanovisko.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x