Valašskomeziříčské místní části zdobí nové stromy

Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Celkem 46 kusů lip, habrů, hlohů, slivoní a jeřábů nechalo letos na podzim vysadit město Valašské Meziříčí v místních částech Bynina, Hrachovec a Podlesí. Radnice na projekt za 250 tisíc korun získala 100% dotaci z Ministerstva životního prostředí, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jakub Mikuš.

Valašskomeziříčská radnice pravidelně investuje do údržby zeleně, jejího rozšiřování a také výsadby nových stromů. Nezapomíná přitom ani na své místní části. „Během uplynulých dní jsme tak nechali v Podlesí, Hrachovci a Bynině vysadit celkem 46 nových vzrostlých stromů. Na realizaci této výsadby za 250 tisíc korun jsme navíc získali stoprocentní dotaci z programu na podporu komunitní výsadby listnatých stromů ve veřejném prostranství, který vyhlašuje Ministerstva životního prostředí,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková.

Po loňské výsadbě stromů v centru města se tak letos dočkaly i valašskomeziříčské místní části. Zdobí je nové lípy, habry, jeřáby, slivoně a hlohy. „Naším cílem je zlepšit životní prostředí na území celého města. Výsadba stromů přispívá nejen ke zkvalitnění veřejného prostoru, ale má příznivý vliv také na zlepšení kvality ovzduší a zadržení vody v krajině,“ dodala místostarostka Wojaczková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x