Valmez hostil Československý den mikroregionů

Československý den mikroregionů opět spojil dva národy. Foto: web Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Předávání zkušeností zaměřených na spolupráci mezi obcemi a místními organizacemi, ale také praktické ukázky pro širokou veřejnost. Takový byl ve zkratce dvoudenní program věnovaný mikroregionům Valašskomeziřičísko-Kelečsko a Medzihorie.

V tomto týdnu si představitelé zapojených obcí z obou stran hranice předávali cenné zkušenosti a příklady dobré praxe v rámci společného workshopu. „S našimi slovenskými kolegy jsme diskutovali na téma aktuální problematiky a poznatků obou regionů v oblasti vzájemné spolupráce obcí s místními spolky, sdruženími a zájmovými skupinami. Představili jsme si také ověřené příklady z praxe, které jsou aplikovatelné na české i slovenské straně,“ nastínil obsah odborného semináře Robert Stržínek, starosta města Valašské Meziříčí a předseda Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko.

Čtvrtek patřil praktickým ukázkám podpory místních iniciativ z mikroregionů Valašskomeziřičísko-Kelečsko a Medzihorie. „V rámci Československého dne mikroregionů se na prvním nádvoří zámku Žerotínů představil například Spolek pro obnovu zámeckého parku z Branek, Český svaz včelařů Valašské Meziříčí, Sbor dobrovolných hasičů z Kunovic a další zástupci místních iniciativ. Program doplnily unikátní hry, fotokoutek s rekvizitami či vystoupení Cimbálové muziky Polajka, Speváckého súboru Bukovinka z Radobici a nechyběly ani písničky Divadla Schod,“ přiblížila Helena Dobešová z Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko.

Akce je jednou z aktivit společného projektu „Československé dny mikroregionů Valašskomeziříčsko-Kelečsko a Medzihorie“ (CZ/FMP/11b/05/083), který byl dotačně podpořen z Fondu malých projektů. Ve dnech 17. a 18. srpna pak proběhne také u slovenských partnerů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x