Vánoce na horách? Pro Čechy nic neobvyklého, hlásí Velké Karlovice

Foto: Resort Valachy
VELKÉ KARLOVICE - Vánoce v kruhu rodiny? Češi si je stále více užívají na horách. Podle hoteliérů a provozovatelů chat je nejčastěji spojí s lyžováním nebo turistikou. Na tradice se ale dbá i mimo domov.

Zatímco silvestrovské pobyty na horách nejsou pro Čechy žádnou novinkou, ty vánoční mimo domov teprve začínají objevovat. Zatímco sehnat ubytování na Silvestra a novoroční oslavy začíná být velmi obtížné, vánoční pobyty ještě hlásí volná místa.

Na silvestrovské pobyty nám zbývá několik málo volných pokojů, takže všem, kdo chtějí na Nový rok vyrazit lyžovat nebo na běžky doporučujeme zarezervovat si pokoj co nejdříve. Oproti loňsku vidíme dvojnásobný nárůst zájmu o silvestrovské pobyty na horách,“ říká generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Na hory Čechy láká klid, chtějí se vyhnout vánočním nákupům i stresu

Pro Čechy jsou zatím stále novinkou vánoční svátky mimo domov. Řada hotelů nabízí “štěpánské termíny”, tedy od 26. prosince do Silvestra, které mají zvýhodněnou cenu a Češi je často využívají. Opustit rodinný stůl i přípravy kapra a bramborového salátu ale láká čím dál víc lidí.

Vánoce v Karlovicích jsme pojali tradičně, ale spojili jsme vánoční program s wellness a sportovními aktivitami. Naši kuchaři a cukráři chystají štědrovečerní večeři plnou valašských tradic, v plánu je kurz pečení vánoček i procházka s myslivcem ke krmítku na první svátek vánoční. V provozu budou saně tažené koňmi, naši hosté budou mít neomezený vstup do wellness nebo možnost zajít na vánoční jógu na Štědrý den ráno,“ pokračoval Blabla.

Při dobrých sněhových podmínkách v Karlovicích doufají také v otevření sjezdovek a běžeckých tratí, které vánoční nabídku vždy výrazně zatraktivní.

Na Vánoce hotely nevyužívají plnou kapacitu, snaží se o pohodlí hostů

Pobyty na horách mají Čechům připomenout, že Vánoce jsou časem zklidnění a rozjímání, které se mnohem lépe dělá ve vyhřátém termálním bazénu s výhledem do krajiny než při obíhání rodinných návštěv a shánění dobrot na vánoční stůl v přeplněných supermarketech.

Překonají-li hosté počáteční obavy z Vánoc mimo domácí prostředí, rezervují si své pobyty často velmi brzy dopředu. Vánoční pobyty v hotelích Horal a Lanterna se proto plní už od srpna nebo září, hosté přijíždí z celé republiky.

Letos jsme měli polovinu všech vánočních kapacit Spa hotelu Lanterna vyprodanou už před začátkem listopadu. Volná místa ještě jsou, ale chceme mít hotely zaplněné maximálně do 70 %, aby byly Vánoce na horách opravdu klidné a měly své kouzlo,“ připomíná Tomáš Blabla.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x