Vánoce přesně za měsíc. Znát jsou už všude

Foto: zlin.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vánoce, Vánoce přicházejí... Je to tak, možná se sluší připomenout, že známá "nekoledová" vánoční píseň Jaromíra Vomáčky a Zdeňka Borovce se poprvé proběhla především rozhlasovými vlnami před rovnými šedesáti lety a měla obrovský úspěch. Rovný měsíc před Štědrým dnem má popěvek zase pravdu. Nejkrásnější svátky už opravdu přicházejí.

Tak třeba v Kroměříži se dnes odpoledne rozsvítí vánoční strom na Velkém náměstí přímo u radnice. „Býváme první a to nás těší, na rozsvícení stromu navážou adventní trhy, ty vánoční pak budeme mít v prosinci, vánoční výzdobu budeme postupně rozsvěcet i na řadě dalších míst ve městě,“ připomíná primát Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Zlín bude mít vánoční výzdobu na dvou místech. „Už dnes večer spustíme vyhlídkové vánoční kolo, v okolí Obchodního domu budeme mít vánoční výzdobu a přebohaté občerstvení, nejen klasický punč, svařené víno, ale i moře dalších stylových dobrot,“ popisuje tisková mluvčí Obchodního domu Zlín Martina Žáčková.

K vánočním svátkům nezbytně patří vánoční stromky.

„Už řežeme na našich plantážích v Chomýži, ale lidé si klidně mohou počkat, budeme samozřejmě pokračovat. Nadále pokračuje zájem kupujících o jedle, platí tak trend posledních zhruba deseti let, ceny se navýší o 10 až 15 procent,“ popisuje stav věcí jehličnatých zkušený pěstitel Přemysl Bača.

Na plantážích ve Vítové se obdobné činnosti věnuje také Radek Hefka.

„My jsme po dobrých zkušenostech z loňska nabídli zájemcům možnost takzvaného samovýřezu. Lidé k nám mohli přijet a označit si strom, který si pak nedlouho před Štědrým dnem mohou sami uříznout, anebo to nechají na nás, rádi jim pomůžeme, už teď tak mají jasno, který stromek jim zpříjemní na Vánoce atmosféru,“ říká Hefka.

Ve Zlíně na náměstí Míru u radnice začnou Vánoce taky velmi brzy, a to s nástupem adventu už tento víkend. Velká akce s názvem Adventní Zlín nabídne vánoční všehochuť už od této soboty až do 23.12.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x