Vánoční stromky stačí v Rožnově složit k popelnici

Vánoční stromky můžete v Rožnově nechat u popelnice. Platí to jen pro panelákovou zástavbu. Ilustrační foto
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Stejně jako v předchozích letech mají občané Rožnova bydlící v panelákové zástavbě možnost odložit staré vánoční stromky přímo na stanoviště na komunální odpad – tedy ke kontejnerům. Město následně zajistí jejich svoz do areálu bývalého školního statku, odkud budou poté odvezeny do kompostárny v Příboře. Jedinou podmínkou pro občany je, že stromky musí být úplně odstrojené. Tedy bez háčků a ozdob.

Podobně jako v předchozích letech mají občané Rožnova bydlící v panelákové zástavbě možnost odložit staré vánoční stromky přímo na stanoviště na komunální odpad (ke kontejnerům). Pracovníci města budou průběžně v lednu 2022 tato místa objíždět a stromky svážet do areálu bývalého školního statku.  

„Jedinou podmínkou pro občany je, že stromky musí být úplně odstrojené. Tedy bez háčků a ozdob,“ uvedla Lenka Němcová z Odboru správy majetku MěÚ Rožnov.

V rodinné zástavbě však občané stromy k popelnicím odkládat nesmí. Pracovníci svozové firmy na odvoz komunálního odpadu je nevezmou. „Občané mohou buď vánoční stromek spálit v domácím topeništi nebo ho seštěpkovat do svého kompostu. V neposlední řadě mají možnost ho odvézt do sběrného dvoru na ulici Zuberská,“ doplnila Lenka Němcová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x