Včelaři dostali v loňském roce od Zlínského kraje skoro 1,5 milionu

Kraj vloni rozdělil mezi včelaře téměř 1,5 milionu korun. Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Nákup vybavení, osiva či sazenic medonosných rostlin. Na tyto potřeby pro včelaře vloni šlo od Zlínského kraje téměř 1,5 milionu korun. Dotace zamířila k celkem 127 včelařům. Zájem o finance meziročně vzrostl zhruba o 400 tisíc korun.

„Včelařství není jen zábava, je to činnost pro přírodu velmi užitečná. Zároveň to hlavně v začátcích není záležitost úplně levná. Pokud chceme, aby nám včelaři, potažmo jejich včely, pomáhali, je finanční pomoc zcela na místě. Kraj proto chov včel podporuje dlouhodobě,“ říká statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, v jejíž gesci je oblast zemědělství a životního prostředí.

Cílem programu je podpora začínajících i stávajících včelařů ve Zlínském kraji. Ti mohli v loňském roce požádat o příspěvek ve výši 5 až 12 tisíc korun. „Loňský rok byl, co se týče žádostí o podporu, nadprůměrný. Zájem ze strany včelařů mě samozřejmě těší, zejména těch mladších, začínajících,“ dodala náměstkyně.

Dotační program Zlínský kraj otevřel i v roce 2023. Žádosti bylo možné podávat do 17. února. Nyní budou žádosti vyhodnoceny.

Zdroj: Zlínský kraj

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x