Ve ski areálu Razula spustili sněžná děla

Foto: Resort Valachy
VELKÉ KARLOVICE - Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se s příchodem mrazivého počasí v noci na středu naplno rozjela sněžná děla. Vlekaři zasněžují především rodinnou sjezdovku Horal u hotelu Horal, která zahajuje lyžařskou sezonu ve středisku jako první, serveru Zlin.cz to za Resort Valachy uvedla Martina Žáčková.

„Potřebujeme s pomocí technického sněhu připravit co nejkvalitnější a nejpevnější podklad, aby nám sjezdovky vydržely v zimní sezoně co nejdéle bez ohledu na výkyvy počasí. Lyžařskou sezonu máme v plánu zahájit nejpozději na vánoční svátky, záleží samozřejmě na klimatických podmínkách,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

Zima letos do Velkých Karlovic přichází pozvolněji než loni. V loňském roce již touto dobou byly Velké Karlovice „pod sněhem“, letos zatím na první větší sněhovou nadílku čekají. Prozatím na loukách leží poprašek z úterního menšího sněžení. „Podle předpovědí by mělo začít pořádně sněžit již brzy,“ dodal Martin Pařízek.

Středisko do nadcházející sezony chystá vylepšení zázemí u sjezdovky Horal. Vznikne zde nový prostor s toaletami a odpočinkovou částí, rozšíří se také nabídka lyžařské výuky o skupinové lekce. „Po výuce lyžování je u nás velká poptávka, proto uvítáme v našich řadách ještě další kolegyně a kolegy pro pozice instruktorů lyžování i snowboardingu,“ podotkl Martin Pařízek.

Novinkou také bude zvýhodněný skipas na poslední 2,5 hodiny otevírací doby. „Standardně máme otevřeno denně až do 17.30, takže si u nás mohou zalyžovat nejen návštěvníci našich hotelů, ale stihnou si k nám zajet po práci i zájemci z regionu,“ dodal Martin Pařízek.

Na novinky v oblasti občerstvení se mohou těšit také návštěvníci Bistra Razula u hlavní sjezdovky Razula.

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který tvoří ještě čtyři hotely, relaxační centrum Wellness Horal a další nabídka služeb a aktivit pro volný čas. V rámci zimních pobytových balíčků mají hosté slevu nejen na skipasy do Ski areálu Razula, ale nově i do lyžařského střediska v Makově vzdáleného 5 km. Na zimu chystá Resort Valachy i doprovodné akce, například noční závod na běžkách Noční stopa Valachy, dětské lyžařské závody nebo Maškarní lyžovačku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x