Ve Střížovicích na Kroměřížsku hořelo. Hasiči museli evakuovat šest osob

Hasiči museli evakuovat šest osob. Foto: HZS Zlínského kraje
STŘÍŽOVICE – Ve čtvrtek večer vypukl požár v bytu v zemědělském a průmyslovém areálu v obci Střížovice na Kroměřížsku. Hasiči museli z budovy evakuovat šest osob.

Ve čtvrtek 23. září v 20:15 hodin přijali hasiči hlášení o požáru v průmyslovém objektu v obci Střížovice na Kroměřížsku. Oznamovatel sdělil, že došlo buď k výbuchu plynu nebo nádrže, bližší informace však neuvedl. Na místo požáru operační důstojník vyslal jednotky profesionálních hasičů z požárních stanic Kroměříž a Otrokovice a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Kvasice.

Na místě hasiči zjistili, že vypukl požár v části dvoupodlažního objektu, kde se nachází byty. Vypnuli proto v budově elektřinu a zastavili přívod vody. Ještě před zahájením hasebních prací bylo z dalších bytů evakuováno šest osob. „K uhašení požáru byly nasazeny dva vysokotlaké proudy vody. V bytě, kde došlo k požáru, byl nalezen pes. Byly provedeny neúspěšné pokusy k jeho oživení,“ uvedl k neštěstí nadpraporčík Roman Žemlička. Díky termokameře hasiči následně zjistili, že se požár nerozšířil do ostatních bytů – došlo pouze k jejich zakouření.

Na místo požáru se dostavila také Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Šetření příčiny vzniku požáru nadále pokračuje.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x