Ve Velkých Karlovicích se zlepšily podmínky, bude běžkařský závod

Noční stopa Valachy (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
VELKÉ KARLOVICE – Běžkařský závod nazvaný Noční stopa Valachy se uskuteční v sobotu ve Velkých Karlovicích. Umožní to počasí posledních dní, které přineslo nový sníh a teploty pod nulou, řekla serveru Zlin.cz mluvčí mluvčí Resortu Valachy Velké Karlovice Martina Žáčková.

Akce ze seriálu Valachy tour se uskuteční v sobotu podle původního plánu, přestože jí ještě donedávna počasí nepřálo a ohrožovalo ji. „Měli jsme už připravenou i záložní variantu závodu v klasickém terénním běhu, počasí nás zachránilo v pravou chvíli. Podmínky jsou velmi dobré, stopa je dostatečně zasněžená a díky ochlazení i pevná. Před závodem bude ještě znovu upravena, aby nabídla co nejkomfortnější podmínky. Těšíme se na skvělou atmosféru v čerstvě zasněžené krajině,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Zájemci se mohou registrovat předem na www.valachytour.cz, přihlášení bude možné i v den závodu přímo na místě. Běžkařský závod Noční stopa Valachy je podle Žáčkové unikátní tím, že se koná za tmy. „Běžkaři si cestu osvětlují čelovkou, což vytváří neobyčejnou atmosféru nejen pro samotné závodníky, ale i pro diváky,“ poznamenala Žáčková.

Startuje se intervalově od 18:00 od hotelu Galik. Trasa povede údolím Léskové po rozlehlých loukách pod hotelem Lanterna až k lyžařskému středisku Machůzky, což je podle Žáčkové nejoblíbenější běžkařská stopa ve Velkých Karlovicích. „Závodníci ve stopě absolvují dva okruhy, celková délka závodu je 13 kilometrů,“ informovala mluvčí.

Součástí Noční stopy Valachy budou i závody dětí, které se uskuteční ještě před setměním od 16:00. Nejmenší děti do šesti let závodí v běhu, starší děti na běžkách na trase 700 metrů až 2,7 kilometru podle věkové kategorie. od 16 hodin. Nejmenší děti do 6 let závodí v běhu, starší děti na běžkách na trase 700 metrů až 2,7 kilometru dle věkové kategorie.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x